Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Monster Hunter: Rise bije rekordy popularności na Steam dzięki nowemu dodatkowi

Mikołaj Ciesielski
2022/07/01 07:30

Firma Capcom może być zadowolona z premiery rozszerzenia Sunbreak.

Monster Hunter: Rise bije rekordy popularności na Steam dzięki nowemu dodatkowi

Dodatek Sunbreak do gry Monster Hunter: Rise zadebiutował wczoraj na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch. Jak można się było spodziewać, nowe rozszerzenie pozytywnie wpłynęło na zainteresowanie produkcją Capcomu. Tytuł bije bowiem rekordy popularności na platformie Steam, a liczba aktywnych w jednym momencie graczy jest naprawdę imponująca. Japońska firma może więc być zadowolona z udanej premiery dodatku Sunbreak.

Tylko w chwili pisania tej wiadomości w Monster Hunter: Rise gra na Steam ponad 116 tys. osób. Natomiast w szczytowym momencie ostatniej doby produkcję Capcomu uruchomiło jednocześnie 194,459 użytkowników platformy Valve. Warto dodać, że w tym tygodniu – jeszcze przed premierą dodatku Sunbreak – w produkcję Capcomu grało w jednej chwili na Steam maksymalnie 75,791 osób. Widzimy więc, że rozszerzenie znacząco podniosło zainteresowanie tytułem.

Warto zwrócić także uwagę na opinie recenzentów. Obecnie Monster Hunter: Rise – Sunbreak może pochwalić się średnią ocen na poziomie 87% (na podstawie 23 recenzji) w serwisie OpenCritic. Co ciekawe, aż 95% dziennikarzy poleca najnowszy dodatek do gry Capcomu. Rozszerzenie chwalone jest m.in. za nowe opcje personalizacji i świetne potwory, a także masę zawartości.

Na koniec przypomnijmy, że Monster Hunter: Rise dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsoli Nintendo Switch. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat wspomnianej produkcji Capcomu, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Monster Hunter Rise – recenzja gry – Czas na łowy. Jeśli natomiast ciekawią Was nasze wrażenia z pecetowej wersji gry, to koniecznie zajrzyjcie pod ten adres.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!