Kolejny snapshot do gry Minecraft. Tym razem mamy nowe, bardziej spiczaste góry

Maria Wawrzyniak
2021/10/03 11:30

Deweloperzy ze studia Mojang udostępnili do gry Minecraft kolejny snapshot. Tym razem dodano znacznie mniej płaskie góry.

Przedstawiciele studia Mojang udostępnili (podajemy za serwisem Windows Central) nowy snapshot do gry Minecraft o nazwie 21W39A. Społeczność otrzymała tym samym możliwość przetestowania kolejnych nowości, które pojawią się w drugiej części wielkiej aktualizacji Caves and Cliffs z numerem 1.18. Standardowo, aby sprawdzić migawkę, należy aktywować snapshoty w sekcji Instalacje (Installations) z poziomu gry. Zaleca się stworzenie osobnego folderu dla sesji z migawką lub stworzenie kopii zapasowej.

Kolejny snapshot do gry Minecraft. Tym razem mamy nowe, bardziej spiczaste góry

GramTV przedstawia:

Tym razem deweloperzy postanowili zmienić góry – gracze mogą teraz doświadczyć w stworzonych na nowo światach znacznie bardziej spiczastych łańcuchów górskich. Poprawiono również kilka mechanik, w tym chociażby mechanikę związaną z pojawianiem się potworów. Oprócz tego lista aktywnych efektów specjalnych wyświetlana jest po prawej stronie ekwipunku. Z pełną listą zmian oraz nowości możecie zapoznać się pod tym adresem. Snapshot jest dostępny wyłącznie dla wersji Java.

Przypomnijmy jeszcze, że Minecraft zadebiutował w 2011 roku na komputerach osobistych, trafiając później na większość platform. Aktualnie studio Mojang pracuje nad drugą częścią Minecraft: Cliffs & Caves. To ogromna aktualizacja do gry, która została podzielona na dwie części ze względu na rozmiar oraz ilość zmian i nowości. Pierwsza z nich została udostępniona w czerwcu tego roku dla wersji Bedrock oraz Java. Wprowadziła do produkcji nowe bloki, potwory oraz niewielkie zmiany dotyczące generowania światów. Informowaliśmy też o patchu, który pozwala przetestować nowy generator terenu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!