Minecraft: Caves & Cliffs. Pierwsza część ogromnej aktualizacji już dostępna

Maria Wawrzyniak
2021/06/10 19:30

Zgodnie z zapowiedziami deweloperzy ze studia Mojang udostępnili pierwszą część ogromnej aktualizacji Caves and Cliffs do gry Minecraft.

Pierwsza część największej jak dotąd aktualizacji z numerem 1.17 do gry Minecraft pod tytułem Caves and Cliffs jest już dostępna. Pojawiła się zarówno dla wersji Bedrock na komputerach osobistych, PlayStation 4/5, Xboksach One, Xboksach Series X/S, Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, jak i dla wersji Java na komputerach osobistych z systemami Windows, macOS oraz Linux. O tym, że aktualizacja zostanie podzielona na części, dowiedzieliśmy się już w połowie kwietnia. Z okazji udostępnienia pierwszej partii nowości oraz zmian na kanale gry na YouTubie pojawił się oficjalny zwiastun.

W dużym skrócie: pierwsza część aktualizacji Caves & Cliffs wprowadza do gry aż 91 nowych rodzajów bloków, o czym szerzej pisaliśmy w osobnej wiadomości. W grze pojawi się między innymi nowe warianty złóż – będą one generowanie nie tylko w zwykłych blokach kamienia, ale również w wariancie Deepslate. Ponadto aktualizacja wprowadzi miedź. Oprócz nowych bloków spotkamy również nowe moby, jak chociażby słynne kozy, które mogą zapewnić nam źródło mleka. W podziemnych jeziorach znajdziemy natomiast kałamarnice oraz aksolotle (kolorowe salamandry).

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o drugą część aktualizacji, musimy na nią poczekać do okresu Bożego Narodzenia. Wówczas deweloperzy wprowadzą do gry niespotkane nigdzie wcześniej podziemne biomy oraz nowy model generowania jaskiń. Przypomnijmy, że Minecraft zadebiutował w 2011 roku na komputerach osobistych, trafiając w późniejszych latach na większość platform sprzętowych.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!