Minecraft Live 2021 już niedługo. Gracze będą głosować na nowego moba

Maria Wawrzyniak
2021/10/14 19:00

Przedstawiciele studia Mojang przygotowują graczy do wydarzenia Minecraft Live 2021, które odbędzie się już w tę sobotę 16 października.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia Minecraft Live, które odbędzie się już w tę sobotę – 16 października – przedstawiciele studia Mojang zaprezentowali trzech kandydatów na nowego moba w grze Minecraft. W pierwszej kolejności pokazano małego zielonego stworka o imieniu Glare.

Choć na ogół jest bardzo potulny, tak kiedy znajdzie się w zaciemnionym pomieszczeniu, zacznie nas informować o tym, że lokacja może zawierać przeciwników. Nie wiemy jednak dokładnie, gdzie Glare może się pojawiać – z powyższego filmiku wynika, iż spotkać można go pod ziemią w okolicach skrzyni z łupek, dwóch stojaków na zbroję oraz lampy z redstone’a. Być może chodzi o nowy typ podziemi?

Następnie mamy stworka o imieniu Allay, czyli niebieskiego ducha, którego główną cechą jest umiejętność zbierania leżących w okolicy przedmiotów – takich samych jak ten, który w danym momencie stworek trzyma w ręce. Zgromadzone przez duszka przedmioty zostaną wyrzucone na ziemię w momencie, gdy gracz użyje bloku dźwiękowego (przy okazji duszek zacznie wówczas tańczyć).

GramTV przedstawia:

Ostatnim kandydatem na nowego moba jest Goldem z miedzi – stworek wygląda praktycznie tak samo jak swój odpowiednik z żelaza. Jego umiejętnością jest ciskanie miedzianych pocisków, które, jeśli stworek wygra głosowanie, również zostaną oczywiście dodane do gry. Nie mamy jednak pewności, czy jego skuteczność w walce będzie taka sama, jak jego poprzednika, aczkolwiek wiemy, że stworzymy go w podobny sposób jak żelaznego golema.

Przypomnijmy jeszcze, że Minecraft zadebiutował w 2011 roku na komputerach osobistych, trafiając później na większość platform. Aktualnie studio Mojang pracuje nad drugą częścią Minecraft: Cliffs & Caves. To ogromna aktualizacja do gry, która została podzielona na dwie części ze względu na rozmiar oraz ilość zmian i nowości. Pierwsza z nich została udostępniona w czerwcu tego roku dla wersji Bedrock oraz Java. Wprowadziła do produkcji nowe bloki, potwory oraz niewielkie zmiany dotyczące generowania światów. Informowaliśmy też o patchu, który pozwala przetestować nowy generator terenu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!