Microsoft w końcu pozwolił grać offline. Aktualizacja dla Xbox Series X

Maria Wawrzyniak
2022/09/21 13:30

Konsole nowej generacji Microsoftu otrzymały aktualizację, która pozwala na granie offline i tym samym luzuje zabezpieczenie DRM.

Jak podaje między innymi serwis Windows Central, przedstawiciele amerykańskiej korporacji Microsoft poinformowali o udostępnieniu aktualizacji o numerze 2208 dla konsoli Xbox Series, która koncentruje się na zabezpieczeniach DRM. Oznacza to, że gracze mogą teraz uruchamiać gry (również z Xboksa One) przy użyciu samej płyty – bez konieczności weryfikacji licencji czy pobierania dodatkowych plików.

Microsoft w końcu pozwolił grać offline. Aktualizacja dla Xbox Series X

Microsoft pozwala na granie offline

Wyjątkami są jedynie produkcje pochodzące z usługi Xbox Game Pass w celu sprawdzenia, czy subskrypcja jest aktywna, gry z Xbox Classic i 360 (tutaj powodem jest wsteczna kompatybilność) oraz tytuły, które nie są w całości dostępne w trybie offline z fizycznego nośnika, jak chociażby Forza Horizon 5. Wszystko zostało oficjalnie potwierdzone przez główną inżynierkę Xboksa, Eden Marie, na Twitterze. Kobieta stwierdziła, że w zdecydowanej większości przypadków DRM było po prostu niepotrzebne. Nadal jednak część gier może wymagać od nas aktualizacji w celu zapewnienia najlepszych doświadczeń, z kolei klasyki z Xboksa 360 i pierwszego Xboksa zawierają pliki, które nie mogą zostać użyte bezpośrednio.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!