Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Microsoft wzywa Sony do ujawienia przed sądem informacji o produkcji swoich gier

Radosław Krajewski
2023/01/24 11:45

Tajemnice sukcesu japońskiej firmy mogą zostać ujawnione.

Rozpoczyna się kolejny etap walki między Microsoftem a Sony Interactive Entertainment, w którym ważą się losy przejęcia Activision. Tym razem Gigant z Redmond wezwał do sądu japońską korporację, aby ujawnili szczegółowe dane dotyczące produkcji gier na PlayStation. Microsoft uważa, że to istotne informacje dla sprawy, które mogą pomóc im wygrać proces wytoczony przez Federalną Komisję Handlu.

Microsoft wzywa Sony do ujawienia przed sądem informacji o produkcji swoich gier

Sony ujawni informacje o produkcji swoich gier?

Sony niechętnie dzieli się publicznie szczegółami stojącymi za sukcesem swoich gier. Microsoft jednak ma nadzieję, że po publikacji wrażliwych dla Japończyków danych, uda im się doprowadzić do odrzucenia wniosku Federalnej Komisji Handlu.

Trwają negocjacje między Sony Interactive Entertainment i Microsoften co do zakresu produkcji gier SIĘ i harmonogramu ujawniania informacji – czytamy w dokumentacji.

GramTV przedstawia:

Japońska firma ma czas do 27 stycznia, aby ograniczyć, unieważnić lub w inny sposób odpowiedzieć na wezwanie sądu. Ciężko jednak oczekiwać, aby Sony zgodziło się na ujawnienie szczegółów produkcji swoich gier, które byłyby dostępne w przestrzeni publicznej.

Komentarze
2
Ray
Gramowicz
24/01/2023 18:29
dariuszp napisał:

Tylko jaki w tym cel? To wydaje się bezsensowne.

Nawet jeśli jest to bezesnsowne obstawiam typowy powerplay. Prawdopodobnie M$ wie o czymś o czym Sony nie chce powiedzieć i pewnie jest to coś przez co Sony może stracić. Nawet jeśli nie ma to podstaw w tej sprawie, to M$ najwyraźniej przestał prosić i próbować chodzić na ugody, a zacząć grać nieczysto.

dariuszp
Gramowicz
24/01/2023 14:16

Tylko jaki w tym cel? To wydaje się bezsensowne.