Microsoft ujawnił datę premiery GTA 6? Firma powołuje się na zewnętrzne źródła

Radosław Krajewski
2022/11/24 11:10

Dokument rozbudził nadzieję fanów serii Rockstara.

Rockstar Games wciąż zwleka z oficjalną prezentacją Grand Theft Auto VI. Chociaż już kilka miesięcy temu ogłosili, że pracują nad nową odsłoną serii, a wrześniowy wyciek materiałów zaprezentował wczesną wersję gry, to gracze wciąż muszą polegać wyłącznie na plotkach i doniesieniach. Take-Two Interactive jednak uspokaja, że wyciek nie miał wpływu na dalsze prace nad grą. Fani jednak nie mogą doczekać się pierwszych szczegółów dotyczących gry i nawet ostatnia ankieta dotycząca subskrypcji GTA+ rozbudziła nadzieję fanów, którzy przewidują, że Rockstar ujawnił jedną z nowych funkcji, nad którą pracują dla GTA VI. Najwyraźniej data premiery gry jest ściśle strzeżona przez Take-Two i nawet Microsoft nie wie, kiedy produkcja trafi do sprzedaży.

Microsoft ujawnił datę premiery GTA 6? Firma powołuje się na zewnętrzne źródła

Microsoft powołał się na artykuł Tech Radar Gaming

W najnowszym dokumencie Competition and Markets Authority, czyli brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków, poznajemy kolejne szczegóły dotyczące przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmond przekonuje, że nawet po przejęciu firmy wydawniczej Call of Duty i wielu innych popularnych franczyz, Sony niewiele straciłoby na tej transakcji, gdyż wciąż na rynku nie brakuje niezależnych firm, takich jak Electronic Arts oraz Ubisoft. Microsoft wymienia również Take-Two Interactive, podając za przykład Grand Theft Auto VI, jednocześnie wskazując na potencjalną datę premiery gry.

Spodziewa się, że długo oczekiwane Grand Theft Auto VI zostanie wydane w 2024 roku.

GramTV przedstawia:

Microsoft powołuje się jednak na artykuł Tech Radar Gaming, strony należącej do tej samej spółki, co GamesRadar+ i Total Film. Z kolei redaktorzy serwisu cytują opublikowany jeszcze w lipcu raport Bloomberga. Nie jest więc jasne, czy Microsoft rzeczywiście zna okno wydawnicze szóstej odsłony GTA, ale firma nie chciała ujawniać zastrzeżonych informacji i dlatego powołała się na zewnętrzne źródło, czy też nawet korporacja odpowiedzialna za Xboxa jeszcze nie została poinformowana o przyszłych planach Rockstar Games.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!