Microsoft odniósł się do banów na konsolach Xbox za nagość w Baldur’s Gate 3

Mikołaj Ciesielski
2024/01/09 10:45
0
0

Amerykańska firma informuje, że rozpatruje odwołania i może cofnąć zawieszenie konta.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Microsoft banuje użytkownik konsol Xbox za udostępnianie klipów z Baldur's Gate 3 zawierających nagość. Kilka dni później wspomniana sytuacja doczekała się komentarza ze strony Larian Studios, które stwierdziło, że jest to „irytujące i niefajne”. Tymczasem do całej sprawy postanowiła wreszcie odnieść się również amerykańska firma.

Microsoft odniósł się do banów na konsolach Xbox za nagość w Baldur’s Gate 3

Microsoft komentuje sytuację związana z banami użytkowników Xbox za udostępnianie klipów z Baldur’s Gate 3

Odpowiedź Microsoftu pojawiła się na oficjalnym profilu Xbox Support na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter). W opublikowanym wpisie amerykańska firma podkreśla, że zawieszanie konta Xbox „nie jest automatyczne”. Gigant z Redmond zaznacza, że każdy wysłany klip jest sprawdzany przez moderatorów. Jeśli uznają oni, że materiał narusza zasady, to wówczas „podejmowane są odpowiednie kroki”.

Nasz zespół rozpatruje odwołania i może cofnąć zawieszenie, jeśli było ono wynikiem błędu. Jeśli na przykład było to pierwsze wykroczenie, usuniemy zawieszenie i poinformujemy graczy, dlaczego tak się stało oraz wyjaśnimy, jak uniknąć problemów w przyszłości (np. jak wyłączyć automatyczne przesyłanie w przypadku nagrywania wrażliwych treści) – informuje Microsoft.

Amerykańska firma zachęca również użytkowników do zajrzenia na stronę wsparcia technicznego, gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z przesyłaniem zrzutów ekranów i klipów wideo. Wygląda więc na to, że gracze – którzy uważają, że zostali niesłusznie zbanowani – powinni jak najszybciej zgłosić się do Microsoftu i liczyć na to, że ich odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 dostępny jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Warto również pamiętać, że najnowsza produkcja Larian Studios zwyciężyła w kategorii „Gra roku” na The Game Awards 2023. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Baldur’s Gate 3 – Z godnością i humorem.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!