Microsoft nie zarabia na konsolach Xbox. Zyski generują usługi, gry oraz dodatki

Maria Wawrzyniak
2021/05/09 19:00
0
0

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat branży gier, a konkretniej firmy Microsoft – ponownie dzięki trwającemu procesowi sądowemu Epic Games oraz Apple.

Proces sądowy (czy raczej wielka wojna) pomiędzy firmami Epic Games oraz Apple od kilku dni okazuje się źródłem mnóstwa informacji na temat branży. Dowiedzieliśmy się już o kontrowersyjnych praktykach Sony, a także poznaliśmy szczegóły na temat tego, ile koncern Tima Sweeneya wydaje na darmowe gry, które są co tydzień udostępniane w sklepie Epic Games Store. To jednak dopiero początek ciekawostek.Microsoft nie zarabia na konsolach Xbox. Zyski generują usługi, gry oraz dodatkiPrzedwczoraj na internetowym horyzoncie pojawiły się informacje na temat firmy Microsoft. Amerykańska korporacja miała rozważać obniżenie 30-procentowej prowizji na zakupy w sklepie na konsolach Xbox do 12 procent, ale ostatecznie zrezygnowała z tego ruchu. Okazuje się bowiem, że gigant z Redmond nie zarabia na wspomnianym sprzęcie. Lori Wright, wiceprezes ds. gier, mediów oraz rozgrywki w firmie, przyznała po tym, jak została zapytana, ile wynosi marża ze sprzedaży konsol Xbox, że sprzęt przynosi straty, a nie zyski – według niej Microsoft nigdy nie zarobił na sprzedaży Xboksów.

Nie oznacza to jednak, że konsole w ogóle nie generują pieniędzy. Firma zarabia na usłudze Xbox Game Pass, sprzedaży gier oraz dodatków, a także na mikrotransakcjach. Zdaniem wspomnianej wiceprezes, 30-procentowa prowizja jest niezbędna do zapewnienia pełnego doświadczenia konsumenckiego, gdyż pokrywa koszty związane z produkcją sprzętu, marketingiem i utrzymaniem serwerów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!