Microsoft Flight Simulator otrzyma helikoptery. Twórcy ujawniają plany rozwoju

Wincenty Wawrzyniak
2022/02/02 22:30
2
0

Deweloperzy ze studia Asobo podzielili się szczegółami na temat nowości, które już niedługo zawitają do gry Microsoft Flight Simulator.

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy Was o tym, że w bieżącym roku gra Microsoft Flight Simulator doczeka się wsparcia dla technologii NVIDIA DLSS. Nie jest to jednak jedyna nowość, której może spodziewać się społeczność. Podczas tej samej sesji pytań i odpowiedzi przedstawiciele studia Asobo ujawnili bowiem, że w planach mają między innymi wprowadzenie do gry helikopterów oraz zabytkowych samolotów. Do tego dojdą oczywiście odświeżenia kolejnych regionów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, aktualizacja World Update 7: Australia już trafiła do gry, zaś społeczność może już cieszyć się odświeżoną mapą tytułowego regionu oraz większej ilości szczegółów. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Następny w kolejce jest patch pod tytułem World Update 8: Iberia, czyli odświeżenie Półwyspu Iberyjskiego. Wówczas do gry wprowadzone zostaną cztery nowe lotniska, aż 99 punktów turystycznych oraz nowe misje – aktualizacja ma zadebiutować pod koniec marca.

Następnie wspomniano o dwóch zabytkowych samolotach. Jeden już jest dostępny w ramach World Update 7: Australia – jest to Fokker F.VIIIb. Razem z ósmą aktualizacją w grze pojawi się natomiast Dornier Do J Wal, czyli maszyna, za której sterami dokonano pierwszego przelotu transatlantyckiego. W marcu natomiast możemy spodziewać się samolotu Antonov An-2, który ma zapoczątkować kolekcję tzw. Sławnych Lotników. Kolejne modele z tej serii będą pojawiać się razem z aktualizacjami Sim Update.

GramTV przedstawia:

A na koniec mamy helikoptery! Niestety, gracze mogą spodziewać się ich dopiero jesienią bieżącego roku. Dotychczas ich obecność w grze była wynikiem jedynie fanowskich modyfikacji. Jak przyznają sami twórcy, głównym problemem, przez który dopiero teraz helikoptery w ogóle pojawią się w symulatorze, jest model aerodynamiki, który został opracowany z myślą o samolotach. Zaznaczono jednak, że w ciągu najbliższych dwóch miesiącach Microsoft Flight Simulator otrzyma aktualizacje Sim Update 8 oraz Sim Update 9, poświęcone właśnie aerodynamice. Wygląda więc na to, iż szykuje się ciekawy rok dla fanów produkcji.

Przypomnijmy, że Microsoft Flight Simulator zadebiutowało 18 sierpnia 2020 roku na komputerach osobistych. 27 lipca ubiegłego roku gra została udostępniona na konsolach Xbox Series X oraz Series S. Zainteresowanych zapraszamy również do lektury naszej recenzji, którą znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze
2
Kotleciq
Gramowicz
03/02/2022 10:15

Wygląda to ciekawie. Czas wrócić do latania

Headbangerr
Gramowicz
03/02/2022 05:39

Polatałbym Tie-Fighterem.