Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku kończy 18 lat. Jak wspominacie kultową strzelankę?

Radosław Krajewski
2022/11/04 11:45

Ważna rocznica dla wszystkich fanów serii Medal of Honor.

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku obchodzi dzisiaj swoją 18 rocznicę. Równo 4 listopada 2024 roku wyłącznie na komputerach osobistych gracze mogli przenieść się na front wojny amerykańsko-japońskiej rozgrywanej w rejonie Oceanu Spokojnego. Historia rozpoczyna się od japońskiego ataku na Pearl Harbor, prowadząc przez dwuletni konflikt młodego amerykańskiego protagonistę, sierżanta Thomasa Conlina, w którego przyszło nam się wcielać.

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku kończy 18 lat. Jak wspominacie kultową strzelankę?

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku – 18 lat od premiery gry

Druga odsłona serii Medal of Honor wydana na PC pozwalał uczestniczyć w walkach w dżungli, desantach morskich, bazach wojskowych oraz okrętach wojennych na oceanie. Electronic Arts zadbało o przedstawienie wszystkich najważniejszych bitew tamtego konfliktu, włącznie z misją rozgrywaną w Guadalcanal.

Produkcja oddawała w nasze ręce nowe uzbrojenie, w tym amerykański rewolwer Smith & Wesson M1917, karabin maszynowy Johnson M1941, a także karabin Springfield M1903. Nie brakowało również japońskiej broni, w tym karabinu Arisaka Typ 38 oraz pistoletu maszynowego Typ 100, który mogliśmy zdobyć po poległych przeciwnikach.

GramTV przedstawia:

Tytuł został ciepło przyjęty przez recenzentów, którzy zachwalali nową odsłonę Medal of Honor. Wśród plusów produkcji wymieniano przedstawienie intensywnych działań wojennych na Pacyfiku, mechanikę strzelania, ciekawych towarzyszy oraz oprawę audiowizualną. W Metacritic Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku może pochwalić się średnią oceną 80/100 z 43 recenzji.

Komentarze
1
prostik
Gramowicz
04/11/2022 21:21

Pamiętam że mój wcale nie z niskiej półki komputer ledwo sobie radził z tą grą i musiałem grać ze wszystkim na low :/