Mecenas She-Hulk bombardowana najniższymi ocenami. I to jeszcze przed premierą

Radosław Krajewski
2022/08/18 17:41
2
0

Najwyraźniej niektórych ludzi przerasta kobieca Hulk.

Dzisiaj na Disney+ zadebiutował pierwszy odcinek Mecenas She-Hulk, czyli nowego serialu Marvela. Produkcją zachwyceni są recenzenci i w serwisie Rotten Tomatoes tytuł może pochwalić się aż 92% pozytywnych ocen z 251 recenzji. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z istnienia tego serialu i postanowili dać temu upust bombardując Mecenas She-Hulk najniższymi ocenami w serwisie IMDb.

Mecenas She-Hulk bombardowana najniższymi ocenami. I to jeszcze przed premierą

Nowy serial Marvela bombardowany najniższymi ocenami

Już wczoraj pierwsze osoby zaczęły oceniać serial, jeszcze zanim ten oficjalnie zadebiutował na platformie. Szybko doszło do zjawiska bombardowania najniższymi ocenami i w pewnym momencie „jedynkę” wystawiło aż 44,1% wszystkich oceniających. Ze statystyk wynika, że najwięcej negatywnych ocen wystawili mężczyźni powyżej 30 lat. Z kolei w odwecie kobiety oraz młodsi mężczyźni zaczęli wystawiać „dziesiątki”, uzyskując 44,4% wszystkich ocen. W chwili obecnej stosunek najwyższych ocen do najniższych wynosi 41,5% do 33,2%.

Z podobnym problemem mierzyła się również Ms. Marvel, czyli poprzedni serial z MCU. Grupa osób również celowo zaniżała średnią ocenę serialu, wylewając swoją frustrację na tworzenie produkcji o kobiecych bohaterkach, w których znalazły się wątki sprzeczne z ich ideologią. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość osobom, które obecnie wystawiają serialowi niskie oceny z innych powodów, bliżej związanych z samą produkcją, jak kiepskimi efektami specjalnymi, czy nietrafiającym humorem, a które nie mają nic wspólnego z intencjonalnym bombardowaniem Mecenas She-Hulk najniższymi notami.

GramTV przedstawia:

Twórczynią serii jest Jessica Gao, która ma na koncie prace nad takimi produkcjami jak Rick i Morty oraz Dolina Krzemowa. W obsadzie znaleźli się: Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Benedict Wong, Ginger Gonzaga, Renee Elise Goldsberry, Jameela Jamil, Anais Almonte oraz Josh Segarra.

Mecenas She-Hulk zadebiutowała 18 sierpnia na Disney+. Pierwszy sezon liczy 9 odcinków.

Nowy serial Marvela bombardowany najniższymi ocenami, Mecenas She-Hulk bombardowana najniższymi ocenami. I to jeszcze przed premierą
Komentarze
2
Niakadan
Gramowicz
18/08/2022 20:18

Ciekawi mnie ile z tych osób które wysawiły słabą ocenę to powód tylko jeden że hulk jest kobieta po mimo to w komiksach i w animacji byłą She Hulk 

dariuszp
Gramowicz
18/08/2022 18:31

Jeżeli ocena była wystawiona przed premierą to żadne wymówki tutaj nie mają znaczenia.

Z drugiej strony przynajmniej pierwszy odcinek serialu zaczyna się typowym cliche gdzie facet mówi bohaterce żeby się częściej uśmiechała a później mówi że coś by tam zmienił i lepiej żeby samo to wygłosił. Zresztą niedługo później kolejnych 3 facetów zachowuje się jak świnie. Ogólnie widać że scenarzystka ma problem z mężczyznami.

Następnie bohaterka w kilka sekund dostaje moce Hulka i praktycznie od razu je w pełni kontroluje.

Same efekty specjalnie to hit i miss. Większość scen jest OK. Finałowa walka gdzie postać leci do przodu wyglądała jakby ktoś JPG po ekranie przesuwał. Wiem że ludzie narzekają na wygląd She Hulk vs Banner ale szczerze - to po prostu wynika z tego że Banner ma brodę co dodaje mu detali do twarzy. Gdzie bohaterka wygląda jakby była w makijażu nawet jak się zmienia. 

Ale tak ogólnie to pierwszy odcinek mi się podobał i był lepszy niż się spodziewałem. Sceny na wyspie były szczególnie fajne. Tyle że warto pamiętać że oczekiwania miałem niskie.