Max znowu zmieni nazwę i cenę? Warner Bros. szykuje się do wielkiej fuzji

Radosław Krajewski
2024/07/02 10:05
4
0

W niedalekiej przyszłości może dojść do kolejnej zmiany platformy Max, która niedawno pojawiła się w Polsce.

Platforma Max zadebiutowała w Polsce 11 czerwca, ale wiele wskazuje na to, że subskrybenci nie powinni przywiązywać się do tej nazwy. Od dłuższego czasu słyszymy, że Warner Bros. Discovery pragnie doprowadzić do kolejnej fuzji, a jednym z zainteresowanych ma być Paramount Global. Obie firmy planują współpracę w celu połączenia oferty Maxa i Paramount+ w jedną platformę streamingową. Byłby to pierwszy krok do połączenia nie tylko wspomnianych serwisów, ale również korporacji.

Max
Max

Platforma Max połączy się z Paramount+?

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Paramount Global połączy się ze Skydance Media, ale propozycję odrzuciła Shari Redstone, większościowa akcjonariuszka Paramountu. Celem wytwórni na najbliższe lata jest cięcie kosztów, sprzedaż niektórych swoich aktywów, a także przyśpieszenie rentowności Paramount+ poprzez ewentualne połączenie się z innym graczem na rynku platform streamingowych.

GramTV przedstawia:

Zainteresowany taką fuzją jest Warner Bros. Discovery, który podobnie jak Paramount, mierzy się z ogromnymi długami, które wynoszą około 50 mld dolarów. W przypadku połączenia obu platform mogłoby dojść do kolejnego trzęsienia ziemi na rynku streamingu. Prawdopodobnie Max i Paramount+ zniknęłoby, a na ich miejsce pojawiłaby się jedna wspólna platforma.

Nie jest jasne, jak miałoby to wyglądać w pozostałych krajach na świecie poza Ameryką, gdzie oferta Paramount+ dostępna jest w SkyShowtime. Zanim jednak dojdzie do potencjalnej fuzji minie jeszcze przynajmniej kilka miesięcy, więc obie firmy będą miały wystarczająco dużo czasu, aby wszystko odpowiednio przemyśleć i wdrożyć.

Komentarze
4
Headbangerr
Gramowicz
02/07/2024 23:13
MegaLordGier14 napisał:

Nie ta, prędko bo ma być 3 sezon w 2026r.

Więc mam trzymać abonament dwa lata żeby czekać na sezon 3? To chyba najciekawszy pomysł, jaki ostatnio słyszałem xD

MegaLordGier14
Gramowicz
02/07/2024 22:52
Headbangerr napisał:

Chyba pora anulować subskrypcję na jakiś czas. Poczekam tylko na ostatnie odcinki Rodu Smoka.

Nie ta, prędko bo ma być 3 sezon w 2026r.

wolff01
Gramowicz
02/07/2024 11:43

Netflix wygrał wojnę streamingową a reszta się miota.

Wogóle problem w przemyśle filmowo-serialowym jest wyraźny: słaby poziom większości filmów i seriali, opieranie modeli biznesowych o streaming i niekompletne "dane streamingowe" gdzie filmy kinowe po prostu zarabiały kasę a tutaj dostajemy jakieś wyssane z palca dane typu "liczba minut" jak to robi Disney. Filmy/seriale kosztują horrendalne pieniądze a nie wiadomo czy wogóle się zwracają (w większości przypadków nie), czy są wykorzystywane do kreatywnej ksiegowości. No i kompletny upadek znaczenia "krytyków filmowych" - kiedyś narzekali dla zasady, teraz albo są podpłacani przez korpo albo skupiają się na aspektach politycznych a nie rozrywkowych filmów. A realna krytyka widzów jest szufladkowana jako "review bombing".

Nie chodzi o to że jest jakaś katastrofa bo są filmy które zarabiają (choć poprzedni i ten rok uważane są powszechnie za tzw. "years of Flopbusters" czyli lata wielkiej posuchy kinowej i strat), ale firmy implodują powołując się wiecznie na skutki Covida i to że ludzie "nie chcą chodzić do kina" po czym takie animacje jak W głowie się nie mieści 2 biją rekordowe zyski. Może problem leży jednak gdzie indziej? Osoby obeznane w temacie wiedzą w czym... A Netflix ratuje się bogatą ofertą i np. wsparciem rynków nieanglojęzycznych np. koreański.
Trwa Wczytywanie