Matrix Zmartwychwstania to początek nowej trylogii? Wymowne słowa reżyserki

Radosław Krajewski
2021/12/23 14:30

Czy Matrix otrzyma nową trylogię? Lana Wachowski zdradziła plany na przyszłość serii.

Czwarta część Matrixa zadebiutowała już w kinach, ale jeszcze na długo przed premierą wielu widzów zastanawiało się, czy nowa odsłona serii nie jest początkiem kolejnej trylogii. Zakończenie Matrixa Zmartwychwstania nie daje jasnej odpowiedzi, ale pozostawia ciekawą furtkę dla przyszłych projektów. Podczas oficjalnej premiery o tę kwestię została zapytana reżyserka Lana Wachowski. Sądząc po jej reakcji, nie ma szans, aby nowa część Matrixa powstała w najbliższym czasie.Matrix Zmartwychwstania to początek nowej trylogii? Wymowne słowa reżyserkiPo usłyszeniu pytania o rozpoczęcie nowej trylogii, Wachowski była wyraźnie zaskoczona. Zdziwiło ją, że ktokolwiek przypuszczał, że Matrix Zmartwychwstania może być zaledwie początkiem dla kolejnych przygód Neo. Reżyserka po prostu odpowiedziała „nie”, szybko ucinając temat. Warto jednak pamiętać, że Matrix jest ogromną marką, którą w ostatnich latach Warner Bros. nie wykorzystywał. Niewykluczone, że Wachowski jeszcze kiedyś powróci do serii, a może i wyrazi zgodę na poboczne projekty, chociażby nowe gry lub serial stworzony z myślą o HBO Max.

Dwadzieścia lat po wydarzeniach z Matrixa Rewolucje Neo prowadzi pozornie zwyczajne życie jako Thomas A. Anderson. W San Francisco regularnie gości w gabinecie terapeuty, który przepisuje mu niebieskie pigułki. Ale ani on, ani Trinity nie wiedzą o swoim istnieniu i wspólnej historii. Gdy pewnego razu Neo spotyka na swej drodze Morfeusza, ten oferuje mu czerwoną pigułkę, obiecując ponowne otwarcie jego umysłu na Matrix, który przez ostatnie dwie dekady stał się lepiej zabezpieczony i bardziej niebezpieczny niż w latach infekcji agenta Smitha.

Za kamerą filmu stanęła Lana Wachowski, która współtworzyła scenariusz z Aleksandarem Hemonem i Davidem Mitchellem. W obsadzie znaleźli się: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Max Riemelt, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith, Ellen Hollman oraz Christina Ricci.

GramTV przedstawia:

Matrix Zmartwychwstania zadebiutował w kinach 22 grudnia.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
Bruce
Gramowicz
23/12/2021 14:38

Oj, raczej będzie kolejna trylogia. Na początku pada tekst, że WB chce kolejnej trylogii. I jest sporo niedokończonych wątków chociażby jak Smith czy Merowing.