Marvel’s Spider-Man 2 pozwoli swobodnie przełączać się między dwójką bohaterów

Mikołaj Ciesielski
2023/06/02 12:45
0
0

Peter Parker i Miles Morales będą mieli również osobne drzewka umiejętności.

Wiemy już, że mapa w Marvel’s Spider-Man 2 będzie dwukrotnie większa od tej z części pierwszej. Nie jest to jednak koniec informacji związanych z nadchodzącą kontynuacją przygód Człowieka-Pająka od Insomniac Games. Deweloperzy postanowili bowiem podzielić się szczegółami na temat systemu przełączania się pomiędzy postaciami. Okazuje się, że w tej kwestii gracze otrzymają sporą swobodę.

Marvel’s Spider-Man 2 pozwoli swobodnie przełączać się między dwójką bohaterów

Marvel’s Spider-Man 2 prawie jak GTA 5. Gracze będą mogli przełączać się pomiędzy bohaterami

Bryan Intihar – dyrektor kreatywny gry – w rozmowie z serwisem Eurogamer poinformował, że w Marvel’s Spider-Man 2 gracze będą mogli swobodnie przełączać się pomiędzy dwójką bohaterów. Wyjątkiem będą zadania fabularne, w których użytkownicy będą kontrolować Petera lub Milesa w konkretnych, zaplanowanych przez deweloperów momentach, co mogliśmy zaobserwować podczas prezentacji rozgrywki na PlayStation Showcase 2023.

W trakcie zwiedzania świata gry użytkownicy będą natomiast mogli w dowolnym momencie przełączać się pomiędzy bohaterami za pomocą jednego przycisku. Użytkownicy sami zdecydują więc, czy chcą wykonać daną czynność przy pomocy Petera, czy też Milesa. Informacja ta z pewnością ucieszy fanów zarówno jednego, jak i drugiego Człowieka-Pająka.

Możliwość tak szybkiego przełączania się między dwiema postaciami w otwartym świecie jest naprawdę niesamowita. Sama możliwość wyboru, kim chce się grać w ramach określonej czynności… posiadanie tej funkcji jest niesamowite. To coś, czego prawdopodobnie wcześniej nie robiliśmy – mówi deweloper.

GramTV przedstawia:

Ryan Smith – reżyser gry – podkreślił również, że Peter Parker i Miles Morales będą mieli dwa odrębne drzewka umiejętności, a także jedno wspólne. Każdy z bohaterów będzie mógł pochwalić się unikalnymi zdolnościami, co także mieliśmy okazję zobaczyć na PlayStation Showcase 2023. Deweloperzy nie ujawnili natomiast, czy w Marvel’s Spider-Man 2 ponownie będziemy mieli okazję przejąć kontrolę nad Mary Jane.

Na koniec przypomnijmy, że Marvel’s Spider-Man 2 zmierza wyłącznie na konsole PlayStation 5. Gra ma zadebiutować na rynku jesienią 2023 roku. Dokładna data premiery wciąż nie jest jednak znana. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z materiałem wideo, w którym porównano nadchodzącą kontynuacją przygód Człowieka-Pająka od Insomniac Games z pierwszą częścią w wersji na PS5.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!