Marvel's Avengers z bardzo poważnym błędem. Gra ujawniała adresy IP na PS5

Maria Wawrzyniak
2021/06/24 11:45

Pewien błąd w grze sprawa, że osoby udostępniające zrzuty lub streamujące na konsoli PS5 ujawniają swoje adresy IP. Deweloperzy wypuścili już hotfix, ale niesmak pozostał.

Dwa dni temu grający w Marvel’s Avengers na konsoli PlayStation 5 użytkownicy zaczęli donosić o bardzo poważnym błędzie. Jak podaje serwis The Verge, po zainstalowaniu ostatniej aktualizacji produkcja pokazywała adres IP grającego. To oznacza, że jeśli ktoś postanowił wówczas streamować swoją rozgrywkę lub podzielić się zrzutem ekranu, mógł przypadkowo go ujawnić i narazić się na niebezpieczeństwo ze strony hakerów (czy w zasadzie kogokolwiek). Adres IP może między innymi ujawnić naszą lokację.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Kilkanaście godzin temu deweloperzy ze studia Crystal Dynamics poinformowali o udostępnieniu patcha 1.8b, który naprawia problem. Nic nie zmienia jednak faktu, że był to naprawdę słaby moment na tego typu sytuację – w Marvel’s Avengers pojawiło się niedawno nowe wydarzenie Cosmic Cube, więc wielu graczy postanowiło do produkcji powrócić. Przypomnijmy, że gra zadebiutowało 4 września ubiegłego roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, Xbox One, a także na platformie Stadia.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!