Marvel’s Midnight Suns to tytuł na wiele godzin. Twórcy ujawnili długość gry

Mikołaj Ciesielski
2021/09/08 10:00

Deweloperzy z Firaxis Games dzielą się kolejnymi szczegółami na temat swojej produkcji.

Marvel’s Midnight Suns to tytuł na wiele godzin. Twórcy ujawnili długość gry

W zeszłym tygodniu deweloperzy z Firaxis Games zaprezentowali pierwsze fragmenty rozgrywki z Marvel’s Midnight Suns – nowego taktycznego RPG osadzonego w uniwersum Marvela. Okazuje się jednak, że twórcy nie zamierzają zwalniać tempa i postanowili podzielić się kolejnymi szczegółami na temat swojej nadchodzącej produkcji. Dzięki rozmowie Jake’a Solomona, dyrektora kreatywnego gry, z malezyjskim portalem GameBraves dowiedzieliśmy się, że Marvel’s Midnight Suns to produkcja, która dostarczy graczom kilkadziesiąt godzin rozrywki.

Limit czasowy w XCOM był czymś, co miało sens zarówno pod względem narracyjnym, jak i systemowym. Marvel's Midnight Suns to gra innego rodzaju, a to oznacza, że posiada inny zestaw celów i mechanik. W zależności od gracza, ukończenie Marvel's Midnight Suns zajmie od 40 do 60 godzin – informuje Solomon.

GramTV przedstawia:

Warto dodać, że wspomniany limit czasowy polegał na tym, że gracze musieli wykonać daną misję czy zadania w określonej liczbie tur. W założeniu miało to zmuszać użytkowników do odważniejszej i bardziej agresywnej rozgrywki. Przeciwnicy tego rozwiązania z pewnością ucieszą się, że nie pojawi się ono w Marvel’s Midnight Suns.

W wywiadzie dla GameBraves Solomon poświęcił także chwilę na omówienie mechaniki zranienia postaci. Podobnie jak w serii XCOM, tak i w nadchodzącej produkcji studia Firaxis Games bohaterowie odniosą na polu bitwy obrażenia. W Marvel’s Midnight Suns gracze będą mogli jednak użyć rannego bohatera w kolejnych zadaniach, ale muszą mieć świadomość, że wówczas jego statystyki zostaną obniżone.

Deweloper zdradził także, że niektóre misje będą wymagały wybrania konkretnego herosa. W ten sposób twórcy chcą zachęcić graczy do eksperymentowania i sprawdzania możliwości różnych postaci. Solomon poinformował również, że w przerwie pomiędzy misjami, gdy będziemy znajdować się w bazie wypadowej, bohaterowie mogą do nas podchodzić i prosić, abyśmy zabrali ich na kolejną wyprawę. Jeśli się na to zdecydujemy, zostaniemy dodatkowo nagrodzeni.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią Marvel’s Midnight Suns zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Gra ma zadebiutować na rynku w 2022 roku. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery. Warto natomiast wspomnieć, że zgodnie z zapowiedziami deweloperów produkcja ma być pozbawiona mikrotransakcji wpływających na rozgrywkę.

Komentarze
1
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
08/09/2021 12:12

produkcja ma być pozbawiona mikrotransakcji wpływających na rozgrywkęA czy którykolwiek XCOM miał mikrotransakcje wpływające na rozgrywkę? Czy poza DLC miał jakiś inny sklep do kupowania kosmetyki? Nic takiego nie kojarzę.

Obstawiam, że to komentarz wyprzedzający pytania. Jeszcze zapomnieli wspomnieć czy będzie Denuvo :-)