Marvel dmucha na zimne? Scenariusz Blade’a napisany od nowa

Krzysztof Żołyński
2023/10/05 18:05
0
0

Blade to temat wałkowany od dawna. Produkcja ruszała, zatrzymywała się i następowały zmiany personalne. Obecnie najgorętszą informacją jest fakt, że scenariusz powstaje od nowa.

W zasadzie jedyną pewną rzeczą w temacie Blade’a jest główną rola, w której obsadzono Mahershala Aliego. Nie od dzisiaj wiadomo, że scenarzyści odpowiedzialni za pierwszy skrypt oraz reżyser pożegnali się ze swoimi posadami. Nie bez wpływu na to miał być sam Ali, który podobno był bardzo niezadowolony z pierwotnego scenariusza. Jak zdradza znany leaker, Daniel RPK, obecny plan jest taki, że scenariusz powstaje od zera.

Marvel dmucha na zimne? Scenariusz Blade’a napisany od nowa

Czy to wywraca produkcję do góry nogami? Niekoniecznie. Dość częstą procedurą jest to, że studia kupują pierwotny scenariusz i traktują go jako materiał roboczy do rozwijania i przeróbek. Trzeba też pamiętać, że niedawno zakończony strajk scenarzystów dał Marvelowi dużo czasu na aktualizację scenariusza, a nawet napisanie go od początku. Po drugie studio może teraz ostrożniej podchodzić do swoich produkcji, bo delikatnie rzecz ujmując, ich ostatnie produkcje nie były dobrze przyjmowane przez fanów.

Blade otrzyma nowy scenariusz

Biorąc pod uwagę, że nowym scenarzystą jest Nic Pizzolato, znany za sprawą Detektywa, jest bardzo ciekawe, co wymyśli. Blade może być powiewem świeżego powietrza dla obecnie oblężonego MCU.

GramTV przedstawia:

Podsumowując – Blade miał pierwotnie wyjść w tym roku, później we wrześniu 2024 roku, a teraz wiemy, że pojawi się nie wcześniej niż 14 lutego 2025 r. Teraz trzeba obserwować, jak będzie rozwijać się sytuacja i życzyć sobie, żeby Blade wypadł solidnie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!