Marathon od Bungie ma nowego reżysera. Gra Sony miała doczekać się kilku zmian

Mikołaj Ciesielski
2024/03/20 11:00
0
0

Twórcy Destiny 2 mieli również wstrzymać prace nad własną grą z gatunku MOBA.

W trakcie PlayStation Showcase 2023 doczekaliśmy się zapowiedzi Marathon od studia Bungie. Od tamtego momentu nie otrzymaliśmy jednak żadnych informacji i materiałów na temat wspomnianej produkcji. Okazuje się jednak, że w ostatnich miesiącach sieciowa strzelanka doczekała się kilku zmian, a Christopher Barrett – reżyser gry – został zastąpiony przez innego dewelopera.

Marathon od Bungie ma nowego reżysera. Gra Sony miała doczekać się kilku zmian

Joe Ziegler przejął stanowisko reżysera gry Marathon studia Bungie

Barrett – jeden z weteranów Bungie – był reżyserem gry Marathon w momencie jej zapowiedzi w maju 2023 roku. Zgodnie z przekazanymi informacjami od kilku miesięcy wspomnianą funkcję pełni jednak Joe Ziegler, który w 2022 roku opuścił Riot Games, gdzie pracował na takim samym stanowisku przy Valorant. IGN dodaje, że Ziegler pochwalił się nową rolą dopiero w momencie, gdy redakcja próbowała zweryfikować zakulisowe informacje.

Cześć wszystkim! Ciekawa aktualizacja: przez ostatnie 9 miesięcy pracowałem nad Marathon jako reżyser gry. Wciąż pracujemy nad grą, ale cieszę się, że będę mógł podzielić się z Wami większą ilością informacji na temat gry, gdy będziemy bliżej jej premiery – czytamy we wpisie opublikowanym przez Zieglera na portalu społecznościowym X.

Pod okiem nowego reżysera Marathon miał doczekać się kilku zmian. IGN informuje, że Bungie miało porzucić opcje tworzenia przez graczy własnych postaci na rzecz przygotowanych przez deweloperów bohaterów. To jednak nie koniec informacji związanych ze wspomnianym zespołem.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy ze studia Bungie obawiają się rzekomo zwolnień, do których może dojść po zaplanowanej na 4 czerwca 2024 roku premierze Destiny 2: Ostateczny Kształt. Pod koniec 2022 roku zespół miał również anulować prace nad nowym IP znanym jako Matter. Twórcy serii Destiny mieli także wstrzymać prace nad własną grą z gatunku MOBA o kodowej nazwie Gummy Bears.

W Bungie rzekomo coraz głośniej mówi się także o „masowym odejściu” kierowników wyższego szczebla latem 2026 roku, kiedy to zaczną obowiązywać ostateczne wypłaty z tytułu przejęcie studia przez Sony. Dlatego też istnieje „silny nacisk” na wydanie gry Marathon przed wspomnianym terminem.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!