Manor Lords sprzedaje się świetnie. W polskiej strategii spędza czas masa graczy

Patrycja Pietrowska
2024/04/28 15:00
1
0

Tytuł przyciąga przed monitory masę użytkowników platformy Valve.

Jak przekazywaliśmy kilka dni temu, Manor Lords zostało dodane do listy życzeń na Steam przez ponad 3 miliony użytkowników platformy. Polska strategia po premierze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zbierając również rewelacyjne oceny od graczy. Twórca zdecydowanie może mieć powody do zadowolenia.

Manor Lords sprzedaje się świetnie. W polskiej strategii spędza czas masa graczy

Manor Lords zbiera rewelacyjne oceny. Produkcję ogrywa cała masa osób

Polska gra strategiczna Manor Lords zadebiutowała na rynku pod koniec tego tygodnia. Jak się okazuje, tytuł zbiera świetne oceny wśród użytkowników Steama – aż 89% z ponad 12 tysięcy opinii zachwala tytuł. Choć gracze zwracają uwagę w recenzjach na pewne niedociągnięcia typowe dla produkcji dostępnych w ramach Early Access, ogólny odbiór jest niezwykle pozytywny. Zainteresowanym przypadła do gustu grafika, wierność odwzorowania średniowiecznych realiów, różnorodne detale czy wreszcie wciągająca rozgrywka.

Warto również zauważyć, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Manor Lords. Zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB tylko w ciągu ostatnich 24 godzin przy produkcji spędzało jednocześnie czas ponad 170 tysięcy osób. W momencie pisania tego tekstu jest to natomiast ponad 127 tysięcy graczy.

GramTV przedstawia:

Twórcy podzielili się również świetnymi wieściami w mediach społecznościowych. Jak się bowiem okazuje, Manor Lords sprzedało się już w liczbie miliona kopii. Trzeba przyznać, że wyniki gry są naprawdę rewelacyjne.

Na koniec przypominamy, że Manor Lords trafiło na rynek 26 kwietnia 2024 roku. Gra dostępna jest na komputerach osobistych między innymi w ramach usługi PC Game Pass, a w późniejszym terminie ma również trafić na Xboxy Series X/S.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
28/04/2024 18:45

Powód jest prosty. Jest to fajny mix RTS-a i City buildera. Trochę przypomina mi klasyczne Settlersy tylko w tym wypadku nie ma kreskówkowej grafiki. 

Także budujemy miasto. Dbamy o logistykę. Dodatkowo jest sporo detali. Np. stawiając dom nie stawiasz domu jak w RTS gdzie robisz "click" i dom jest. Też nie robisz tego jak w Cities Skylines gdzie malujesz obszar na zielono i masz tam domy.

Wyznaczasz 4 punkty wyznaczając obszar gdzie ma być dom. Decydujesz w którą stronę ma kierować front posiadłości. I na ile teren ma być podzielony. Np. większy teren z mniejszym podziałem może mieć miejsce na ekstra wieśniaków i np. kurnik albo zagrodę z kozami albo ogródek warzywny. 

Też drogi mają znaczenie. Czy masz zwierzęta do transportu i rodzinę za nią odpowiedzialną. Czy oprócz jedzenia dostarczasz np. opał. Czy wieśniacy mają w pobliżu kościół, tawernę itp.

Tyle że to tylko część gry. Bo też z czasem chcesz mieć fortyfikację, armię itp. bo na mapie mogą być bandyci. Możesz mieć wrogów przychodzących spoza mapy (taka inwazja). Też oczywiście inni włodarze mogą Cię zaatakować. 

Strasznie mi się podoba taki mix. Przypomina mi trochę to grę Stranded: Alien Dawn ale na dużą skalę. Bo w stranded rozwijałem mały obóz a tutaj rozwijam w zasadzie państewko.