Kolejna gra już niedługo umrze. Pozytywne recenzje nie wystarczyły

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/12 20:30
6
0

Deweloperzy poinformowali o zakończeniu wsparcia i tym samym nadchodzącym zamknięciu serwerów.

Jak podaje serwis Eurogamer, już niedługo kolejna gra trafi na cmentarz. Przedstawiciele studia Ratloop Games wspólnie z Frontier Foundry poinformowali, że w pierwszej połowie lipca wyłączone zostaną serwery gry Lemnis Gate. Być może pamiętacie, że jest to produkcja, która została zapowiedziana jeszcze w 2020 roku podczas targów Gamescom.

Zapowiadało się naprawdę obiecująco – gra łącząca w sobie elementy dynamicznej pierwszoosobowej strzelanki z turową strategią, gdzie pojedynki rozgrywamy w ramach 25-sekundowych rund brzmi co najmniej ciekawie. Ba, tytuł zadebiutował pod koniec września 2021 roku i został doceniony przez społeczność. To jednak nie wystarczyło.

Kolejna gra już niedługo umrze. Pozytywne recenzje nie wystarczyły

Lemnis Gate – serwery gry zostaną wkrótce wyłączone

Solidne oceny w recenzjach nie sprawiły, iż tytuł zyskał wystarczającą popularność, aby wytrwać na rynku – twórcy zadecydowali, że wyłączenie serwerów gry Lemnis Gate nastąpi 11 lipca bieżącego roku. Wcześniej – 11 kwietnia – gra zniknie z cyfrowej dystrybucji zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach. Co jednak ciekawe, po 11 lipca gracze konsolowi będą w stanie bawić się w lokalnym trybie multiplayer oraz w trybach treningowych. Na pecetach gra przestanie funkcjonować całkowicie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
6
Yosar
Gramowicz
13/03/2023 19:55

No to ja chyba będę oryginalny i napiszę że słyszałem, oglądałem nawet trailer jak ją zapowiadano... po czym stwierdziłem że gra jest przekombinowana i raczej nie ma szans na sukces. Nie wzbudziła też mojego entuzjazmu, ale ogólnie mało jaka gra sieciowa jest w stanie mnie zainteresować.

Prawdopodobnie lepiej by zrobili próbując najpierw koncept w jakimś singleplayerze, a dopiero wywalali kasę na multi i serwery, zakładając że by chwyciło.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
13/03/2023 16:11

Nie będę oryginalny i tez powiem że nigdy o tym tytule nie słyszałem.

wolff01
Gramowicz
13/03/2023 10:40

Kurde, rzadko ktoś mnie zaskakuje grą o której nigdy nie słyszałem, nawet po samym tytule.
Trwa Wczytywanie