Legendary zakończy współpracę z Warner Bros? Firma ma oferty od Sony i Paramountu

Radosław Krajewski
2022/08/30 13:00
0
1

Dla Warner Bros. Discovery będzie to olbrzymia strata.

Współpraca Legendary Pictures z Warner Bros. trwała od 2005 roku. Wkrótce jednak może się zakończyć, gdyż obecna umowa między firmami niedawno wygasła. Legendary Entertainment przygląda się nowym ofertom, które obecnie mają na stole. Oprócz nowego kontraktu z Warner Bros. Discovery, studio rozpatruje również propozycje od Sony i Paramountu. Jeżeli przyjmie którąkolwiek z nich, może to oznaczać spore problemy dla Warnera, który po Christopherze Nolanie, straci kolejną dużą współpracę, która napędzała filmowy katalog wytwórni.

Legendary zakończy współpracę z Warner Bros? Firma ma oferty od Sony i Paramountu

Rozłam w relacjach Legendary i Warner Bros.

Pierwsze zgrzyty między Warner Bros. a Legendary Entertainment pojawiły się w ubiegłym roku, kiedy ówczesny prezes Warnera, Jason Kilar, ogłosił „Project Popcorn”, czyli udostępnienie na premierę kinowych filmów studia w ofercie HBO Max w Ameryce. To nie spodobało się prezesom Legendary, z którymi żadna decyzja nie była konsultowana. Premiery Godzilli vs Konga oraz Diuny były przez chwilę zagrożone, ale szybko doszło do załagodzenia sytuacji. Tym samym filmy stały się najbardziej dochodowymi ubiegłorocznymi premierami Warner Bros.

GramTV przedstawia:

Mimo to Legendary coraz chętniej współpracowało z innymi firmami przy swoich produkcjach. Warner Bros. przestało być jedynym domem dla MonsterVerse – obecnie trwają prace nad serialem z uniwersum dla Apple TV+, oraz animowaną produkcją Skull Island od Netflixa. W obliczu niedawno ogłoszonych zmian w samym Warner Bros. Discovery, czego rezultatem była zapowiedź nowej platformy, która zastąpi HBO Max, a także restrukturyzacji wielu działów firmy i skasowaniu kilku gotowych już produkcji, Legendary ma obawy, czy dalsza współpraca z wytwórnią ma jeszcze sens.

Legendary Pictures stworzy dla Warner Bros. jeszcze przynajmniej dwa filmy. Druga część Diuny, a także kontynuacja Godzilla vs Kong nie są zagrożone i trafią do kin zgodnie z planem. Jednak nie wiadomo jaki los czeka obie franczyzy w przypadku podpisania przez firmę umowy z inną wytwórnią niż Warner Bros. Prawa do dystrybucji filmów pozostaną w rękach korporacji prowadzonej przez Davida Zaslava, więc Legendary nie będzie mogło kontynuować dalszych przygód Paula Atrydy oraz kolejnych starć gigantycznych potworów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!