Warner Bros. skasował jeszcze jedną superbohaterską produkcję od DC dla HBO Max

Radosław Krajewski
2022/08/08 14:30

Nie tylko Batgirl padła ofiarą głębokich zmian w wytwórni.

W ubiegłym tygodniu Warner Bros. oficjalnie anulował Batgirl, która miała trafić na HBO Max w grudniu bieżącego roku. Firma zrezygnowała ze średnio- i wysokobudżetowych produkcji, które miałyby trafić od razu na streaming. Tym samym gotowa już Batgirl nie trafi na platformę, ani też do kin, gdyż według dyrektorów studia nie jest to film, który mógłby zostać wyświetlony na dużym ekranie. Czystki dotyczące oryginalnych propozycji wytwórni sięgają jeszcze głębiej i właśnie Kevin Smith ujawnił, że Warner Bros. skasował jeszcze jedną produkcję tworzoną przez DC Comics.

Warner Bros. skasował jeszcze jedną superbohaterską produkcję od DC dla HBO Max

Mowa o Strange Adventures, nad którym pracował Smith wraz ze scenarzystą Erickiem Carrasco. Pierwszy odcinek miał skupiać się na Jimmym Olsenie i Perry White, którzy zostali porwani przez Bizarro do jego dziwnego świata. Przypomnijmy, że Olsen pochodzi z komiksów o Supermanie i pracuje w tej samej gazecie, co Clark Kent. Twórca produkcji zdradził, że Warner Bros. zatrzymało dalszą produkcję i serial nie otrzyma szansy zainteresowania widzów na HBO Max.

Wydaje mi się, że to, co kiedyś było dla mnie obiecującą przyszłością, że zobaczymy mnóstwo produkcji DC na HBO Max; dużo więcej propozycji DC, niż byśmy zobaczyli w kinie, w tym takie tytuły jak Strange Adventures… zniknęło! Pewnego dnia zadzwonił do mnie Eric [Carrasco], zanim skończyliśmy pisać historię, a on powiedział „Strange Adventures oficjalnie nie powstanie”, a ja na to: „Co do cholery, mówisz poważnie?!" Wiem, że nie słyszeliśmy od nich od dłuższego czasu, ale myślę, że to po części wiąże się z nowymi ruchami Davida Zaslava. Ale to wszystko nabrało dla mnie sensu. Nikt nie zna tych postaci, a byłby to drogi serial.

Jakie jeszcze seriale zostały skasowane przez Warner Bros?

Podobny los miał spotkać Zieloną Latarnię, za którą również Grega Berlanti. Serial o popularnym superbohaterze powstaje od kilku lat i najwidoczniej Warner Bros. nie widzi w nim komercyjnego potencjału. Z kolei dobre wieści mamy dla fanów Constantine’a, który nadal ma być rozwijany przez J.J. Abrams i jego Bad Robot. Projekt ma „posuwać się naprzód”, ale wciąż nie znamy żadnych szczegółów dotyczących powrotu lubianego przez fanów bohatera.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!