Kultowy koreański film doczeka się amerykańskiej wersji. Twórca oryginału zaangażowany w produkcję

Radosław Krajewski
2024/04/18 12:35
5
0

Kolejny klasyk zostanie przerobiony na amerykański serial.

Oldboy to prawdopodobnie najbardziej znany film koreańskiego reżysera Chan-wook Parka. Produkcja wchodzi w skład słynnej „Trylogii zemsty” nakręconej przez tego filmowca. Teraz Park nawiązał współpracę z Lionsgate Television, na mocy której powstanie amerykański reboot Oldboya w formie serialu.

Kultowy koreański film doczeka się amerykańskiej wersji. Twórca oryginału zaangażowany w produkcję

Oldboy – powstaje anglojęzyczny serial na podstawie kultowego filmu

Produkcja znajduje się jeszcze na wczesnym etapie i nie jest wiadomo, kto stanie za kamerą odcinków, ani też, czy serial będzie tworzony dla stacji kablowej, czy też którejś platformy streamingowej. Chan-wook Park będzie pełnił funkcję producenta wraz ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym Syem Limem. Za projekt odpowiadać będą także Courtney Mock i Tara Joshi z ramienia Lionsgate Television.

Lionsgate Television podziela moją twórczą wizję wprowadzenia Oldboya do świata telewizji. Nie mogę się doczekać współpracy ze studiem, którego marka reprezentuje odważne, oryginalne i ryzykowne opowiadanie historii – powiedział Park.

Park jest jednym z najbardziej wizjonerskich opowiadaczy historii naszego pokolenia i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z nim przy przeniesieniu jego kinowego arcydzieła na ekran telewizyjny. Ta serialowa adaptacja Oldboya będzie charakteryzowała się surową siłą emocjonalną, ikonicznymi scenami walki i wyrazistym stylem, dzięki którym film stał się klasykiem – powiedział Scott Herbst, wiceprezes wykonawczy i szef ds. rozwoju scenariuszy w Lionsgate Television.

GramTV przedstawia:

Oryginalny Oldboy był luźno oparty na japońskiej mandze o tym samym tytule. Film miał swoją premierę w 2003 roku i opowiadał o mężczyźnie, który zostaje porwany i przetrzymywany w zamkniętym pokoju hotelowym przez 15 lat. Nagle zostaje uwolniony bez żadnego wyjaśnienia, tylko po to, aby dowiedzieć się, że ma pięć dni na odkrycie, dlaczego został uwięziony lub poniesie konsekwencje.

Komentarze
5

Bong Joon-ho powiedział kiedyś, że amerykańskie wersje koreańskich filmów tworzone są dlatego, że Amerykanie nie potrafią czytać angielskich napisów. Po czym wziął się za tworzenie z HBO serialu Parasite z zachodnią obsadą.

Natomiast ogólnie nie rozumiem po co męczyć tego Oldboya kolejnym amerykańskim tworem, który właściwie nikomu nie jest potrzebny. Nawet z całym szacunkiem do Josha Brolina, którego jako aktora naprawdę cenię - totalnie to nie wyszło i chyba tak naprawdę chodziło tylko niektórym o to, aby w scenie łóżkowej zagrała Elizabeth Olsen (co chyba nawet sama również jakoś krytykowała na długo po premierze).

Koniec końców wolałbym zobaczyć odświeżony cyfrowo film koreański w kinie niż kolejny, niepotrzebny twór na licencji.

El Defecatore
Gramowicz
19/04/2024 11:42

No i po co? 

Kresegoth
Gramowicz
19/04/2024 10:55
Marciniak84 napisał:

Ale przecież jest już amerykańska wersja... W reżyserii Spika Lee i z Joshem Brolinem w roli głównej...

Kresegoth napisał:

Kolejny??? Bo amerykański film to za mało?

No przecież to właśnie napisałem. Jest już amerykańska wersja, która moim zdaniem jest bezsensownym powieleniem oryginału i to nadal mało, nadal trzeba opowiadać jeszcze raz tę samą historię...
Trwa Wczytywanie