Kolejne odcinki wielkiego hitu sci-fi od Apple TV+ będą kręcone w Polsce. Serial ma jednak kłopoty

Radosław Krajewski
2024/02/27 12:30
0
0

Produkcja właśnie straciła swojego showrunnera, który pracował nad poprzednimi sezonami.

Prace nad trzecim sezonem Fundacji nie przebiegają bezproblemowo. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, ale zostały wstrzymane przez strajk scenarzystów i aktorów. Apple planowało wrócić na plan na początku bieżącego roku, ale prace ostatecznie nie ruszyły, a aktorzy zostali wysłani do domów z powodu problemów z dopięciem budżetu. Kwestie finansowe zostały rozwiązane dopiero dwa tygodnie później, ale serial mierzy się z kolejnymi kłopotami. Z powodu konfliktu showrunner David S. Goyer postanowił zrezygnować z pełnienia funkcji showrunnera Fundacji.

Kolejne odcinki wielkiego hitu sci-fi od Apple TV+ będą kręcone w Polsce. Serial ma jednak kłopoty

Fundacja – serial stracił showrunnera

Goyer nadal będzie zaangażowany w serial, tworząc scenariusze z Los Angeles. Jego obowiązki przejmie Bill Boost, który dotychczas pełnił rolę producenta wykonawczego. Teraz będzie nadzorował cały proces prac na planie trzeciego sezonu Fundacji. David S. Goyer podjął swoją decyzję po kłótni ze Skydance dotyczącą budżetu na nowe odcinki.

GramTV przedstawia:

Z trzecim sezonem Fundacji rozstała się również Laurie Borg, która na planie była kierowniczą produkcji i współproducentką wykonawczą w poprzednich sezonach. Doug Morego przejmie jej obowiązki, który wcześniej był kontrolerem produkcji.

Zdjęcia do nowych odcinków Fundacji zostaną wznowione już 6 marca. Serial Apple TV+ będzie powstawać w czeskiej Pradze, a także w czterech polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach i Lublinie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!