Kapitan Ameryka 4 na pierwszych oficjalnych zdjęciach. Ujawniono opis fabuły

Radosław Krajewski
2024/04/12 09:55
1
0

Marvel podzielił się pierwszymi oficjalnymi ujęciami z czwartej części Kapitana Ameryki, prezentując Harrisona Forda w roli generała Thaddeusa Rossa.

Do sieci trafiły pierwsze dwa zdjęcia pochodzące z filmu Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat, który szykowany jest na początek przyszłego roku. Jak wiemy z wcześniejszej wypowiedzi głównej gwiazdy widowiska, Anthony’ego Mackiego, w filmie zabraknie Bucky’ego oraz Barona Zemo, nad czym sam aktor ubolewa. Dużą rolę w fabule odegra generał Thaddeus Ross, w którego wcieli się Harrison Ford. Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć, jak prezentuje się aktor w swojej nowej roli. Drugie ze zdjęć z Kapitana Ameryki 4 pokazuje tytułowego bohatera ze swoją tarczą.

Kapitan Ameryka 4 na pierwszych oficjalnych zdjęciach. Ujawniono opis fabuły

Kapitan Ameryka 4 – pierwsze zdjęcia i opis fabuły

Wraz z publikacją zdjęć ujawniono także pierwszy opis fabuły nadchodzącego filmu Marvela. Dowiadujemy się z niego, że Thaddeus Ross zostanie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Sam Wilson zostaje zaproszony do Białego Domu i namawiany przez Rossa, aby ponownie zjednoczył Avengersów. Z rozmowy wynika, że prezydent ma ukryty motyw w reaktywacji superbohaterskiej drużyny.

Ross przedstawia swój plan zebranemu tłumowi, gdy nagle pojawia się tajemniczy antagonista, przejmujący kontrole nad umysłami agentów służb specjalnych i Isaiaha Bradleya, który rozpoczyna walkę z Kapitanem Ameryką. Następuje scena akcji, w której Sam zostaje zaatakowany przez agentów Secret Service.

GramTV przedstawia:

Na scenę wkracza także Joaquin Torres, czyli nowy Falcon, który walczy z Samem Wilsonem. Scena kończy się konfrontacją Kapitana Ameryki z Rossem, która rozgrywa się w Gabinecie Owalnym. Wywiązuje się między bohaterami kłótnia, w której Ross mówi mu: „Nie jesteś Stevem Rogersem”. Oszołomiony Wilson po chwili to potwierdza: „Masz rację, nie jestem”.

Reżyserem filmu jest Julius Onah, twórca Paradoksu Cloverfield i Luce. W obsadzie znaleźli się: Anthony Mackie (Kapitan Ameryka), Danny Ramirez (Falcon), Harrison Ford (Thaddeus Ross), Carl Lumbly (Isaiah Bradley), Tim Blake Nelson (Samuel Sterns), Shira Hass (Sabra), Liv Tyler (Betty Ross) oraz Xosha Roquemore.

Przypomnijmy, że premiera Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat została wyznaczona na 14 lutego 2025 roku.

Kapitan Ameryka 4 – pierwsze zdjęcia i opis fabuły, Kapitan Ameryka 4 na pierwszych oficjalnych zdjęciach. Ujawniono opis fabuły
Komentarze
1
Bruce_666
Gramowicz
12/04/2024 12:22

No cóż. Opis fabuły wygląda tak, jakby pisało kilkuletnie dziecko.