Jurassic World Dominion najdłuższym filmem z serii. Widzów czeka rozbudowana przygoda z dinozaurami

Radosław Krajewski
2022/04/06 13:00
0
0

Tego lata na widzów czeka kolejny długi seans z głośnym blockbusterem.

Już za dwa miesiące zadebiutuje oczekiwana trzecia część Jurassic World. W lutym film otrzymał pierwszy pełny zwiastun, który zaprezentował skutki wypuszczenia dinozaurów na wolność w zakończeniu drugiej odsłony cyklu. Twórcy potrzebowali więcej czasu, aby nie tylko opowiedzieć spójną historię, ale również dostarczyć fanom zwieńczenie całej serii rozpoczętej przez Stevena Spielberga w 1993 roku. Nic więc dziwnego, że Jurassic World Dominion będzie najdłuższą produkcją o prehistorycznych stworzeniach.

Jurassic World Dominion najdłuższym filmem z serii. Widzów czeka rozbudowana przygoda z dinozaurami

Według serwisu Collider film będzie trwać aż 2 godziny i 26 minut. Dotychczasowym rekordzistą dla serii była druga część oryginalnej trylogii, czyli Zaginiony Świat: Jurassic Park, który liczył 2 godziny i 9 minut. Poprzednie filmy z Jurassic World trwały kolejno 2 godziny i 4 minuty, oraz 2 godziny i 6 minut, które trzeba było spędzić przy Upadłym królestwie.

GramTV przedstawia:

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Colin Trevorrow, który nakręcił pierwszą część serii. W obsadzie powrócą: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Justice Smith, Daniella Pineda, Franklin Webb, Zia Rodriguez, Jake Johnson, Omar Sy i Barry Sembene. W nowe postacie wcielą się: Scott Haze, Dichen Lachman, DeWanda Wise oraz Mamoudou Athie. Pojawią się również bohaterowie z klasycznych części serii, grani przez Sama Neilla, Laurę Dern i Jeffa Goldbluma.

Jurassic World Dominion zadebiutuje w polskich kinach 10 czerwca 2022 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!