Judas będzie niczym klocki LEGO. Nowe szczegóły o kolejnej grze twórcy BioShock

Mikołaj Ciesielski
2024/03/27 07:45
0
0

Ken Levine i deweloperzy ze studia Ghost Story Games dzielą się nowymi informacjami na temat swojej produkcji.

Na styczniowym State of Play mieliśmy okazję zobaczyć fabularny zwiastun gry Judas – utrzymanego w klimatach science fiction FPS od studia Ghost Story Games, na którego czele stoi Ken Levine. Wczoraj natomiast w sieci pojawiły się nowe szczegóły na temat wspomnianego tytułu. Zgodnie z przekazanymi informacjami opowieść w nadchodzącej produkcji twórcy serii BioShock nie będzie liniowa.

Judas będzie niczym klocki LEGO. Nowe szczegóły o kolejnej grze twórcy BioShock

W Judas gracze będą mieli do czynienia z „narracją LEGO”. Każda podejście ma różnić się od poprzedniego

W przypadku Judas mamy mieć do czynienia z „narracją LEGO”. Ken Levine wyjaśnia, że wszystkie zachowania gracza będą miały bardzo duży wpływ na historię i jej poszczególne elementy. Całość ma natomiast przypominać „klocki”, które za każdym razem będą łączyć się w nieco inny sposób.

W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w tytułową Judas. Protagonistka jest pasażerką „Mayflower” – statku kosmicznego wielkości miasta, który transportuje ostatnich ocalałych ludzi z Ziemi na nową planetę o nazwie Promia Centauri. W wyniku katastrofy bohaterka ginie, ale zostaje ponownie „wydrukowana” do życia.

GramTV przedstawia:

Na drodze Judas staną co najmniej trzy ważne postacie – Tom, Nefertiti oraz Hope. Każda z nich pełni ważną funkcję na wspomnianym statku kosmicznym. Sposób, w jaki poznamy ich historie, a także ich nastawianie do głównej bohaterki, zależeć będzie natomiast wyłącznie od naszych decyzji i poczynań.

Geoff Keighley, który – podobnie jak redakcja IGN – miał okazję spędzić z Judas około 6 godzin, porównuje to do systemu Nemesis z gier Śródziemie: Cień Mordoru i Śródziemie: Cień Wojny. Zgodnie z przekazanymi informacjami wykonywanie misji dla jednej z wymienionych wyżej postaci wpłynie na relacje z pozostałą dwójką, która może nawet sabotować nasze działanie. Utrzymanie idealnej równowagi pomiędzy wszystkimi bohaterami będzie natomiast niemożliwe.

Na koniec warto dodać, że Judas powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami gra ma zadebiutować do końca marca 2025 roku. Niestety Ghost Story Games wciąż nie ujawniło dokładnej daty premiery swojej produkcji.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!