Joker 2 oficjalnie powstaje. Reżyser zdradził intrygujący tytuł filmu

Radosław Krajewski
2022/06/08 10:45
0
0

Książe Zbrodni powróci w drugiej części, a teraz potwierdził to sam reżyser.

O Jokerze 2 plotkowano od czasu premiery pierwszej części. Warner Bros. było niezwykle zadowolone z ogromnego i niespodziewanego sukcesu filmu i zdecydowało się nie rezygnować z tego kierunku i zamówić nie jedną, ale aż dwie kontynuacje. Na początku lutego informowaliśmy, że scenariusz do drugiej odsłony przygód Księcia Zbrodni już powstaje, ale na rozpoczęcie zdjęć poczekamy aż do przyszłego roku. Nieoczekiwanie reżyser Todd Phillips opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z okładką scenariusza nowego filmu, zatytułowaną Joker: Folie à Deux.

Joker 2 oficjalnie powstaje. Reżyser zdradził intrygujący tytuł filmu

Tytuł można tłumaczyć jako Joker: Madness for Two, a samo zjawisko Folie à Deux definiuje się jako zaburzenie psychiczne, w którym to samo lub podobne zaburzenie psychiczne dotyka dwóch lub więcej osób. Najczęściej zdrowa osoba zaczyna mieć objawy choroby, gdy często przebywa z kimś, kto cierpi na zaburzenia psychiczne i zaczyna bezkrytycznie przyjmować paranoiczne myśli chorego. Prawdopodobnie odnosi się to do postaci Harley Quinn, która będzie leczyła Arthura Flecka, samemu popadając w coraz większą paranoję.

GramTV przedstawia:

Scenariusz do filmu wspólnie napisali Todd Phillips i Scott Silver. Na drugim z opublikowanym zdjęć możemy zobaczyć, jak gwiazda pierwszej części, Joaquin Phoenix, czyta gotowy już scenariusz. Nie wiadomo jednak, czy jest to ostateczna wersja scenariusza, czy też jedna z wielu wersji, która będzie jeszcze konsultowana ze studiem i zmieniana. Niewykluczone, że prace nad Jokerem 2 ruszą jeszcze w tym roku. Premiery filmu możemy spodziewać się najwcześniej dopiero w drugiej połowie 2023 lub w 2024 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!