Jest szansa na zakończenie strajku scenarzystów. Zawarto wstępne porozumienie

Krzysztof Żołyński
2023/09/25 18:00
0
0

Jest szansa na porozumienie pomiędzy branżą filmową a gildią zrzeszającą scenarzystów. Związek nazwał propozycję porozumienia akceptowalną, ale wymaga ona zgody członków.

Maraton negocjacyjny trwał pięć dni. Zaowocowały one wstępnym porozumieniem pomiędzy Writers Guild of America (WGA) i największymi wytwórniami. Wygląda na to, że szefowie związku są zadowoleni z ustaleń, ale muszą poczekać na głosowanie członków gildii, które w razie głosów na „tak”, może spowodować, że kilkumiesięczny strajk dobiegnie końca.

Jest szansa na zakończenie strajku scenarzystów. Zawarto wstępne porozumienie

Możemy z wielką dumą powiedzieć, że ta umowa jest akceptowalna – zapewnia znaczące korzyści i ochronę pisarzom. Dla pełnej jasności, nikt nie może wrócić do pracy, dopóki nie otrzyma specjalnego zezwolenia od Gildii. Do tego czasu nadal strajkujemy.

GramTV przedstawia:

Według doniesień jeden z ostatnich punktów spornych dotyczył wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w tworzeniu treści. Inne szczegóły umowy nie zostały jeszcze ujawnione.

Jest duża szansa na porozumienie i zakończenie strajków w branży filmowej

I chociaż bez wątpienia jest to postęp, to trzeba pamiętać, że równolegle trwa strajk zrzeszenia aktorów. Trudno powiedzieć czy i kiedy się dogadają z „branżą filmową”. Po drugie nawet jeśli do tego dojdzie, to i tak sytuacja nie wróci do normalności od razu. Rozmaite produkcje już są poopóźniane, a ekipy zeszły z planów. Dlatego zanim znowu ruszą prace z pewnością upłynie jeszcze jakiś czas.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!