James Gunn uważa, że filmy superbohaterskie są leniwe. Fani wyśmiewają reżysera i nazywają hipokrytą

Radosław Krajewski
2023/06/27 12:00
1
0

Czyżby szef DC Studios skrytykował swój własny film?

Kino superbohaterskie jest w głębokim kryzysie. Kolejne filmy DC notują spore straty finansowe, a również Marvel przestał być kopalnią pieniędzy i nie wszystkie produkcje studia zaliczyły udany pobyt w kinie. James Gunn w podcaście Inside of You postanowił ponownie skrytykować filmy i seriale superbohaterskie. Szef DC Studios odniósł się do nadmiernej liczby produkcji, które nie oferują widzom niczego nowego. Gunn podkreślił, że liczba superbohaterskich produkcji jest drugorzędnym problemem, a największą wadą współczesnych przedstawicieli tego gatunku są leniwie opowiadane historie.

James Gunn uważa, że filmy superbohaterskie są leniwe. Fani wyśmiewają reżysera i nazywają hipokrytą

Będziemy bardzo ostrożni z produktem, który wypuszczamy i upewnimy się, że wszystko jest tak dobre, jak to tylko możliwe.

Twórcy naprawdę się rozleniwili w swoich superbohaterskich opowieściach. Doszli do miejsca, w którym mówią: „Och, to jest superbohater, zróbmy o tym film”. A potem dodają: „Och, zróbmy sequel, ponieważ pierwszy film spisał się całkiem nieźle” i nie zastanawiając się: „Dlaczego ta historia jest wyjątkowa? Czym ta historia wyróżnia się na tle innych? Jaka opowieść jest sercem tego wszystkiego? Dlaczego ta postać jest ważna? Co sprawia, że ​​ta fabuła różni się od innych i przyciąga widzów do kin?”

Stało się to z lenistwa, że w filmach jest za dużo bezsensownej akcji, bijatyk, a potem oglądam trzeci akt filmu o superbohaterach, w których naprawdę nie czuję, żeby to, co się działo, miało jakiś rytm i powód… Nie przejmują się swoimi postaciami. Stało się to wszystko zbyt ogólne, sztampowe.

Gunn uważa, że filmy superbohaterskie nie powinny zamykać się na swoje schematy, a bardziej eksplorować inne gatunku. Reżyser wskazał, że widzowie lubią zarówno poważniejszych superbohaterów, jak i tych opartych na komedii, ale również sprawdzą się postacie, które muszą rozwiązać jakieś zagadki kryminalne. „Chciałbym zobaczyć różne rodzaje historii, a nie oglądać w kółko tę samą historyjkę” – zakończył James Gunn.

Fani krytykują Jamesa Gunna po jego słowach o leniwych historiach w filmach superbohaterskich

Innego zdania są widzowie, którzy postanowili odpowiedzieć Gunnowi, że krytykuje całą gałąź branży filmowej, gdy dopiero co DC Studios wydało film Flash, który spotkał się z mieszanymi opiniami krytyków i widzów. Produkcja nie cieszy się wielką popularnością w kinie, a jednym z najczęściej powtarzanych powodów jest generyczna historia i kiepska finałowa bitwa. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że James Gunn jest hipokrytą.

To ten sam człowiek, który powiedział, że Flash jest jednym z najlepszych filmów o superbohaterach wszechczasów

Wczytywanie ramki mediów.

Takich jak Flash…?

Wczytywanie ramki mediów.

Hipokryta

Wczytywanie ramki mediów.

W końcu zobaczył własne filmy?

Wczytywanie ramki mediów.

Więc takich jak Flash, ale reżyser Flasha pracuje teraz nad Batman: Brave and the Bold. Więc teraz jestem po prostu zdezorientowany.

Wczytywanie ramki mediów.

Gratulacje dla Jamesa Gunna za zjednoczenie fandomu DC…

...by krytykować Jamesa Gunna za jego ostatnią wypowiedź.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
27/06/2023 12:41

Dalej uważacie że DCCU jest w dobrych rękach?