Jakie filmy z Gwiezdnych wojen znajdują się w produkcji? Pełna lista

Radosław Krajewski
2024/01/14 13:00
3
0

Minął już czwarty rok bez żadnej kinowej produkcji z Gwiezdnych wojen, ale na horyzoncie znajduje się kilka projektów rozwijanych przez uznanych twórców.

Już na początku nowego roku doszło do jednej ważnej zmiany uniwersum Gwiezdnych wojen. Lucasfilm oficjalnie zapowiedział film The Mandalorian & Grogu, mający w założeniach zastąpić czwarty sezon serialu The Mandalorian. Finał przygód Din Djarina i jego towarzysza mamy teraz poznać w kinowej produkcji, która niestety nie otrzymała daty premiery. Jest to obecnie szósty ogłoszony film z Gwiezdnych wojen, który trafi do kin w najbliższych latach.

Jakie filmy z Gwiezdnych wojen znajdują się w produkcji? Pełna lista

Gwiezdne wojny – wszystkie zapowiedziane filmy

Za projekt odpowiadać będzie Dave Filoni, który pracuje nad jeszcze jednym filmem. Podczas ubiegłorocznego Star Wars Celebration Lucasfilm zapowiedział trzy nowe kinowe produkcje. Jedną z nich ma być wielkie zwieńczenie Mandoverse, do którego należy The Mandalorian, Księga Boby Fetta i Ahsoka. Tym samym Filoni opracuje nie jedną, ale aż dwie kinowe produkcje.d

Kolejnym ogłoszonym przed rokiem filmem jest produkcja Jamesa Mangolda, reżysera Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia, która opowie o pierwszych Jedi. Na wydarzeniu przedstawiono również projekt rozgrywający się po dziewiątej części Sagi, w której powróci Daisy Ridley jako Rey, która będzie tworzyć nowy Zakon Jedi.

GramTV przedstawia:

W przygotowaniu są również dwie inne produkcje, o których wciąż niewiele wiemy. Za jeden z nich odpowiada Taika Waititi i może być to jeden z najbliższych projektów z Gwiezdnych wojen, jaki trafi do kin. Ostatnim znanym nam filmem jest produkcja od Shawna Levy’ego, reżysera Deadpoola 3. Twórca obecnie ma w planach również inne projekty, w tym prace nad odcinkami do piątego sezonu Stranger Things, więc jego projekt ze Star Wars może się opóźnić.

Jak na razie Lucasfilm nie ujawnił żadnych potencjalnych dat premiery swoich filmów. Pierwszy w kolejności zapewne będzie The Mandalorian & Grogu, do którego prace na planie powinny rozpocząć się w tym roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
wolff01
Gramowicz
15/01/2024 08:55

​Film o Rey kręci aktywistka z Pakistanu znana ze swoich filmów dokumentalnych o prawach kobiet. Kathleen Kennedy po raz kolejny gratuluje świetnego doboru odpowiednich ludzi na właściwie miejscie - pasjonatów i znawców uniwersum SW. Dziękuję równiez za zniszczenie bilionowej franczyzy którą nawet wieloletni fani mają już gdzieś...

Gotenssjgoddark
Gramowicz
14/01/2024 14:02

Ja natomiast z chęcią  zobaczę Ahsoke na ekranie kinowym .Co do Star Wars New Jedi Order z Rey w roli głównej nie jestem przekonany [ trylogia disnejowska sw mnie zniechęciła ]  nie wiem czemu Disney postawił sobie za cel by o ,Rey zrobić trylogie i kolejny film .  Mandalorian i Grogu z chęcią zobaczę . Star Wars Dawn of the Jedi zobacze  .Odnośnie Star Wars Taika Waittis Move nie chetnie mi sie widzi . 

Bruce_666
Gramowicz
14/01/2024 13:04

patrząc na to co Filoni zrobił z Ahsoką, to ja mu serdecznie podziękuję. Spalony Popcorn idealnie omówił ten "serial".
Trwa Wczytywanie