INDIKA opowie o problemach Rosjan. Grę wyda polskie 11 bit studios

Wincenty Wawrzyniak
2023/10/20 17:00
0
0

Polski zespół 11 bit studios zdecydował się połączyć siły z rosyjskim studiem Odd Meter, aby wydać przygodówkę pod tytułem Indika, która opowie o kulturowych problemach Rosjan.

Jak podaje między innymi serwis Gematsu, przedstawiciele polskiego zespołu 11 bit studios poinformowali o współpracy z rosyjskim studiem Odd Meter w celu wydania jego debiutanckiej gry pod tytułem INDIKA. Będzie to trzecioosobowa gra przygodowa, która skupi się na przedstawieniu kulturowych problemów Rosjan. Z okazji oficjalnej zapowiedzi opublikowano w sieci pierwszy zwiastun, który możecie oczywiście znaleźć poniżej – wraz z najważniejszymi informacjami.

INDIKA opowie o problemach Rosjan. Grę wyda polskie 11 bit studios

Oficjalna zapowiedź gry INDIKA. Rosyjską grę wyda polski zespół 11 bit studios

Po pierwsze, zwiastunowi towarzyszy oświadczenie od deweloperów, którzy tłumaczą swoje podejście do trwającej aktualnie wojny w Ukrainie – Odd Meter całkowicie potępia toczący się konflikt i zdecydowanie nie zgadza się z postępowaniem państwa dowodzonego przez Władimira Putina. Warto również zaznaczyć, że w praktyce współpraca 11 bit studios z Odd Meter rozpoczęła się jeszcze przed wojną i była kontynuowana pomimo jej wybuchu.

Po 24 lutego sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, ponieważ pobyt w Rosji stał się zarówno fizycznie przerażający, jak i, co ważniejsze, moralnie trudny, więc zdecydowaliśmy się wyjechać do innego kraju. Obecnie stało się szczególnie oczywiste, jak istotne są tematy poruszane w naszej grze. Wiele problemów dzisiejszej Rosji leży w społeczno-politycznym infantylizmie, który był wbijany jej obywatelom przez wieki: pokora, posłuszeństwo i cierpliwość są głównymi cnotami narzuconymi przez naszą ortodoksyjną kulturę. Nic więc dziwnego, że instytucje takie jak Rosyjska Cerkiew Prawosławna stały się ostatnio jedną z głównych broni propagandy, wzywając parafian do umierania za ojczyznę i głosząc potworną obojętność na życie własne i innych ludzi. (Dmitry Svetlow, Odd Meter)

W 11 bit wiedzieliśmy, że nie możemy mierzyć naszej trwającej współpracy z Odd Meter tylko ze względu na pochodzenie studia. Kiedy zespół zdecydował się opuścić Rosję i przenieść do Kazachstanu, daliśmy im tyle czasu, ile potrzebowali, aby przywrócić swoje życie prywatne i zawodowe na właściwe tory. Terminy prac rozwojowych mogły zostać przesunięte, a my musieliśmy włożyć mnóstwo nowego wysiłku w papierkową robotę. Ale co najważniejsze, nie ingerowaliśmy w zawartość gry, jej tematykę ani historię, która odważnie porusza tematy prawie całkowicie nieobecne w grach do tej pory. (Rufus Kubica, 11 bit studios)

Czym właściwie jest INDIKA? Tak wygląda opis gry na platformie Steam:

INDIKA jest trzecioosobową grą fabularną osadzoną w dziwnym świecie, gdzie religijne wizje zderzają się z surową rzeczywistością. Tytuł opowiada historię młodej zakonnicy, która wyrusza w podróż ku samopoznaniu w towarzystwie niecodziennego, rogatego kompana.

Na pozór Indika wydaje się zwyczajną zakonnicą próbującą dostosować się do trudnego i monotonnego życia w klasztorze. Nie daj się jednak zmylić pozorom – ta moda dziewczyna nawiązała bowiem znajomość z dość nietypowym osobnikiem, mianowicie diabłem.

Niezwykła więź jaka łączy Indikę ze Złym jest jednym z powodów, dla których wyrusza ona w podróż poza bezpieczne mury klasztoru. Świat, który odkrywa w trakcie swej przygody może być jedynie opisany jako podkręcone połączenie komedii i tragedii prosto z powieści autorów takich jak Bułhakow czy Dostojewski.

Czy religia, którą wyznajemy czyni nas lepszymi ludźmi, czy służy jedynie ograniczeniu naszej woli? Czy ci, którym oddajemy władzę nad sobą są właśnie tymi, których powinniśmy słuchać? Indika będzie musiała znaleźć odpowiedzi na te oraz inne pytania zanim jej życiowa odyseja znajdzie wreszcie finał.

INDIKA została stworzona przez Odd Meter, małe, niezależne studio wcześniej operujące w Moskwie, a obecnie bazujące w Kazachstanie. Gra ma skłaniać graczy do krytycznego myślenia, dodając do tego odrobinę twórczego chaosu dla osłody. Będąca egzystencjalną podróżą bez trzymanki INDIKA będzie miała swoją premierę w 2024 roku.

GramTV przedstawia:

INDIKA ma zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku na komptuerach osobistych w sklepach Steam, Epic Games Store oraz GOG, a także na konsolach (najprawdopodobniej PlayStation 5 i Xbox Series X/S).

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!