Indiana Jones od MachineGames bez wersji na PS5. Gra trafi tylko na PC i Xbox

Mikołaj Ciesielski
2023/06/23 07:30
0
1

Pierwotnie plany były jednak nieco inne.

Już w zeszłym roku w sieci pojawiały się nieoficjalne doniesienia dotyczące platform, na które trafi Indiana Jones od MachineGames. Od zapowiedzi wspomnianej produkcji minęły tymczasem ponad dwa lata, a Bethesda oraz Microsoft nie podzielili się w tym czasie żadnymi szczegółami na temat wspomnianych platform. Milczenie przerwał jednak Pete Hines, który był przesłuchiwany przez jednego z prawników FTC w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Indiana Jones od MachineGames bez wersji na PS5. Gra trafi tylko na PC i Xbox

Indiana Jones od MachineGames zmierza wyłącznie na PC i Xbox Series X/S. Gra trafi też do Xbox Game Pass

W trakcie przesłuchania Hines oficjalnie potwierdził, że Indiana Jones od MachineGames zmierza wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S, a w dniu premiery trafi również do usługi Xbox Game Pass. Wspomniana produkcja nie doczeka się więc wersji na PlayStation 5, mimo że – jak się okazuje – początkowo plany były nieco inne.

Pete Hines ujawnił bowiem, że pierwotna umowa zawarta z firmą Disney mówiła o stworzeniu gry Indiana Jones na „wiele konsol”. Warunki miały jednak ulec zmianie w momencie, w którym Bethesda – będąca częścią ZeniMax Media – została przejęta przez Microsoft. Wówczas zdecydowano, że produkcja Machine Games ukaże się wyłącznie na PC i Xbox.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że Indiana Jones od MachineGames to wciąż spora niewiadoma. Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, od momentu zapowiedzi minęły ponad dwa lata., ale Bethesda oraz Microsoft wciąż nie zaprezentowali żadnych materiałów z gry. Nie ujawniono też nawet przybliżonego terminu premiery produkcji.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!