Horizon: An American Saga w Cannes. Najpierw długie owacje na stojąco, a później kiepskie oceny krytyków

Krzysztof Żołyński
2024/05/20 17:45
0
0

Horizon: An American Saga ma być dziełem życia Kevina Costnera i ukoronowaniem jego kariery. Tymczasem po wzruszających owacjach, widowisko zostało rozjechane przez recenzentów.

Można powiedzieć, że tegoroczny festiwal w Cannes jest szczególnym wydarzeniem w życiu Kevina Costnera. Po 11 latach przerwy powrócił do reżyserowania, wyłożył spore pieniądze na produkcję swojej westernowej epopei i dla nowego filmu porzucił rolę w Yellowstone. Jak wypadło jego widowisko w trakcie pokazu festiwalowego?

Horizon: An American Saga w Cannes. Najpierw długie owacje na stojąco, a później kiepskie oceny krytyków

Festiwal Filmowy w Cannes - Horizon: An American Saga i Kevin Costner z owacjami na stojąco

69-letni aktor nie krył wzruszenia, kiedy po zakończeniu projekcji, widownia urządziła mu trwającą 10 minut owację. Chwilę później wygłosił krótkie przemówienie, w którym wyznał, że „nigdy nie zapomni” swoich przeżyć na francuskim festiwalu.

I tu zaczyna rozgrywać się alternatywna historia. Z jednej strony aplauz i zachwyty, ale oceny krytyków w serwisie Rotten Tomatoes, mówią co innego. Recenzenci wskazują, że film nie trzyma równego poziomu i ma wiele słabszych momentów.

GramTV przedstawia:

Obok Costnera, który jest także reżyserem i producentem, w obsadzie pojawiają się również: Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Danny Huston, Luke Wilson, Michael Rooker, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt, Will Patton, Thomas Haden Church, Dale Dickey i Jamie Campbell Bower.

Film podzielono na dwie części. Premiera pierwszej części Horizon: An American Saga odbędzie się 28 czerwca, a drugiej 16 sierpnia 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!