High On Life – gra, za którą stoi autor kultowego Rick and Morty

Smolak
2022/06/13 08:00

Przyznaję, dziwności to tej produkcji odmówić nie można.

High On Life to propozycja od ekipy Squanch Games. Produkcję zaprezentowano podczas Xbox & Bethesda Games Showcase i jest to tytuł, który dzięki swojej oryginalności może zawalczyć o atencję graczy. Dodatkowym atutem jest to, że w ekipie deweloperskiej znalazł się Justin Roiland – współtwórca kultowego Rick and Morty. Premiery powinniśmy doczekać się w październiku tego roku, a gra będzie dostępna na konsolach Xbox One, Xbox Series S/X oraz PC. Dodatkowo High On Life pojawi się w usłudze Xbox Game Pass już w dniu premiery. Zachęcam do zapoznania się z debiutanckim trailerem.

High On Life będzie pierwszoosobowym shooterem akcji, w którym gracz trafi do kosmicznego, pełnego dziwnych stworzeń świata. Wcielimy się w rolę łowcy nagród, który spróbuje rozbić narkotykowy kartel złożony z największych kosmicznych szumowin. Na czele zdegenerowanych kosmitów stoi tajemniczy Garmantuous. Wspominałem już, że w tym świecie narkotyki robi się z ludzi?

Najciekawszą mechaniką gry wydają się być oryginalne bronie, będące żywymi organizmami z unikalnymi osobowościami i własnymi charakterami. Wraz z postępem w fabule odblokujemy dostęp do kolejnych gadających spluw. Wszystko zapowiada się na mieszankę abstrakcyjnego humoru z soczystą i dynamiczną akcją. Całości dopełnia barwna, lekko bajkowa oprawa graficzna, chociaż sama gra miejscami bywa groteskowo brutalna. Trzeba przyznać, że High On Life prezentuje się dość intrygująco.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
FromSky
Gramowicz
13/06/2022 19:01

Świetny desing broni i przeciwników

wolff01
Gramowicz
13/06/2022 08:32

Fajny klimat.