Gwiezdne wojny: powroty, nowości i zapowiedź serialu z Wielkiej Republiki

Radosław Krajewski
2022/05/30 14:10
0
0

Lucasfilm przedstawił serialowe plany ze Star Wars na kolejne lata.

Star Wars Celebration oficjalnie dobiegło końca. Na samym początku imprezy Lucasfilm przedstawił pierwszy zwiastun z Andora, czyli spin-offu Łotra 1. Dodatkowo studio zapowiedziało nowy aktorski serial z Judem Lawem od reżysera Spider-Man: Bez drogi do domu, a także premierę trzeciego sezonu Mandalorianina oraz Ahsoki. Pokazano również kilka produkcji niezwiązanych z Gwiezdnymi wojnami, w tym pierwsze zdjęcie z Indiany Jonesa 5. Był to jednak dopiero początek atrakcji i wczoraj poznaliśmy kolejne plany Lucasfilm na rozwój uniwersum Star Wars.

Gwiezdne wojny: powroty, nowości i zapowiedź serialu z Wielkiej Republiki

Pomimo przeniesienia premiery nowych odcinków Mandalorianina na przyszły rok, Jon Favreau i Dave Filoni już pracują nad scenariuszami od czwartego sezonu. Favreau przyznał, że praca nad kolejnymi epizodami jest zupełnie inna niż na początku, gdyż twórcy muszą uwzględnić wydarzenia z poprzednich serii, a także spin-offów, oraz samej ery Nowej Republiki, która szybko rozrasta się poprzez nie tylko seriale, ale również komiksy i książki.

Jeszcze w tym roku z drugim sezonem powróci Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja. Podczas wydarzenia Lucasfilm zaprezentował pierwszy zwiastun nowych odcinków, którzy będą zmagali się z nowym zagrożeniem ze strony nowo powstałego Imperium. W drugim sezonie powrócą również inni starzy znajomi. Premiera nowych epizodów ma odbyć się tegorocznej jesieni.

GramTV przedstawia:

Drugi sezon otrzymała również antologia animowanych filmów krótkometrażowych Gwiezdne wojny: Wizje. Pierwszy sezon koncentrował się na opowiedzeniu historii z odległej galaktyki nawiązujących do japońskiej sztuki animacji. W nowych odcinkach Lucasfilm powierzył pracę również artystom z innych regionów świata, w tym z Korei Południowej, RPA, Chile, Hiszpanii, Indii, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz USA. Gwiezdne wojny: Wizje powrócą w 2023 roku.

Jeszcze w tym roku otrzymamy inny zbiór krótkometrażowych animacji w Tales of the Jedi. Produkcja Dave’a Filoniego opowie historie rozgrywające się w erze Starej Republiki. W odcinkach poznamy losy młodego Qui-Gon Jinna, Hrabiego Dooku, kiedy przyszły Mistrz Obi-Wana Kenobiego był padawanem Dooku. Kolejne trzy odcinki skupią się na małej Ahsoce Tano i jej rodzinie, a także jej szkoleniu w Świątyni Jedi i okresie po opuszczeniu szeregów Zakonu. Premiera ma odbyć się jesienią tego roku.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami na Star Wars Celebration zapowiedziano animowany serial Young Jedi Adventures, którego akcja rozgrywa się w okresie Wielkiej Republiki. Jest to zupełnie nowy okres w historii Gwiezdnych wojen, który został zapoczątkowany przez książki i komiksy w 2021 roku, a teraz zostanie rozszerzony o pierwszy serial. Produkcja skupi się na młodych adeptach, dopiero poznających tajniki mocy. Twórcą jest Michael Olson. Young Jedi Adventures zadebiutuje na Disney+ wiosną 2023 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!