Gwiazda Mortal Kombat oskarża Amazon o brak różnorodności we Władcy Pierścieni

Radosław Krajewski
2021/05/15 16:30
0
0

Ludi Lin nie ma dobrego zdania o serialowej wersji Władcy Pierścieni, którą oskarża o brak aktorów azjatyckiego pochodzenia.

Gwiazda Mortal Kombat oskarża Amazon o brak różnorodności we Władcy PierścieniWładca Pierścieni od Amazonu jest bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku. Mimo to nie wszyscy mają dobre zdanie o produkcji. Ludi Lin, którego już wkrótce będziemy mogli obejrzeć na ekranach kin w Mortal Kombat oskarżył producentów serialu o brak dywersyfikacji aktorów. Gwiazdor skomentował słowa Jennifer Salke, szefowej Amazon Prime Video, która w ostatnim wywiadzie przyznała, że budżet pierwszego sezonu będzie wynosił aż 465 milionów dolarów, który zostanie przeznaczony na zbudowanie świata Śródziemia. Lin skomentował te słowa, pisząc na swoim Twitterze, że w obsadzie znajduje się za mało aktorów azjatyckiego pochodzenia, dlatego nie rozumie zapowiedzi „budowania ogromnego świata”.

Trudno będzie usprawiedliwić budowanie ogromnego świata bez postaci wyglądających jak Azjaci. Skoncentruj się na nas. To nie jest trudne, jesteśmy tutaj.

Wśród 35 ogłoszonych członków obsady żaden nie jest z pochodzenia Azjatą. Wygląda więc na to, że przynajmniej w pierwszym sezonie żaden aktor azjatyckiego pochodzenia nie będzie grał znaczącej roli w serialu. Trzeba jednak wspomnieć, że produkcja powstaje w Nowej Zelandii, a wielu z niezapowiedzianych jeszcze aktorów to Maorysi, którzy są mieszkańcami wysp Pacyfiku.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Oficjalny opis fabuły: Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przenosi na ekrany owianą legendami historię Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywający się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, przeniesie widzów z powrotem do epoki, w której powstawały wielkie mocarstwa, królestwa okryte chwałą zaczynały popadać w ruinę, wielcy bohaterowie byli wystawiani na próbę, nadzieja zawisła na włosku, a największy czarny charakter, który kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, zagroził, że pokryje cały świat ciemnością. Serial rozpoczyna się w czasach względnego pokoju i podąża za szeregiem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, którzy zmierzą się z przerażającym złem ponownie pojawiającym się w Śródziemiu. Od najciemniejszych zakątków Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która będzie żyła długo po nich.

W obsadzie są: Robert Aramayo, Morfydd Clark, Joseph Mawle, Markella Kavenagh, Ema Horvath, Maxim Baldry, Owain Arthur, Nazanin Boniadi i Tom Budge. Datę premiery Władcy Pierścieni wyznaczono na ten rok.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!