GTA 6 w dwóch ramach czasowych? W grze odwiedzimy kilka miast trzema bohaterami

Radosław Krajewski
2022/03/24 12:35

Nowe przecieki o szóstej odsłonie Grand Theft Auto zapowiadają ogromną skalę nadchodzącego tytułu Rockstar Games.

Na początku lutego Rockstar Games spełnił prośby fanów i ogłosił prace nad kolejną odsłoną serii GTA. Choć nie padły wtedy żadne szczegóły, to zdaniem branżowych insiderów jeszcze pod koniec tego roku możemy oczekiwać pełnej zapowiedzi. Niestety gra zadebiutuje na rynku najwcześniej w 2024 roku, co potwierdzają finansowe raporty Take-Two Interactive. Pomimo rozpoczęcia prac nad GTA 6 jeszcze w 2014 roku, deweloper potrzebuje jeszcze kilku lat na dopracowanie swojej gry. Już wcześniejsze plotki podawały, że tryb fabularny starczy nawet na 500 godzin zabawy, a informacje te potwierdza kolejny insider, który przedstawił nowe doniesienia o produkcji.

Twitterowy profil Gaming Updates and Countdowns przekazał garść nowych informacji o Grand Thefft Auto 6. Jeżeli ich wieści się sprawdzą, to historia w grze zostanie podzielona na dwie ramy czasowe. Pierwsze dwa rozdziały przeniosą nas do 1985 roku, zaś kolejne trzy rozgrywać się będą w czasach współczesnych. Ponownie w grze pokierujemy aż trzema postaciami, ale niestety nie ujawniono, czy będą oni przypisani do konkretnej epoki oraz miejsca, czy w każdym momencie zabawy będziemy mogli się między nimi swobodnie przełączać, jak miało to miejsce w GTA V.

Tym bardziej że gra ma zaoferować kilka miast do zwiedzania. Poza powrotem do Vice City oraz Liberty City, które będzie miejscem akcji prologu i epilogu, w GTA 6 odwiedzimy również miasto Ameryki Południowej inspirowaną Rio de Janeiro, a także Hawanie na Kubie. Pojawi się również parodia Chicago, ale obecna będzie jedynie w prologu.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Insider podał również, że GTA 6 pierwotnie miało zostać ogłoszone na przełomie 2020 i 2021 roku, ale ostatecznie wycofano się z tych planów. Niewykluczone, że wpływ na to miał rzekomy chaos w produkcji gry, o którym plotkuje się od dłuższego czasu. Dodatkowo Rockstar Games wykorzystał premierę next-genowej wersji GTA V, aby przetestować możliwości konsol pod kątem nowej odsłony serii. Deweloper chce „oswoić się” ze sprzętami, zwłaszcza dyskiem SSD od PlayStation 5.

Rockstar Games nie ma w planach prac nad innymi grami, które zostaną wydane na konsole nowej generacji. GTA 6 będzie więc jedynym nowym tytułem studia, który ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Zdaniem Gaming Updates and Countdowns deweloper w najbliższych trzech miesiącach przedstawi nowe materiały powiązane z grą (może być to jedynie logo studia na specjalnie przygotowanym tle). Również nie powinniśmy oczekiwać rozbudowanego zwiastuna, który może przypominać ten do Red Dead Redemption 2 udostępniony w 2016 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Kafar
Gramowicz
24/03/2022 15:23
FromSky napisał:

A jak przyjdzie co do czego to GTA 6 okaże się grą mmo usługą z singlowym trybem fabularnym, nie po to GTA Online z piątki kosi taką kasę żeby 2K (korporacja giełdowa) miało robić coś innego

PRzecież jak nie zrobi nic innego to nadal będzie to cholernie dobry singiel (jak w 5) i dol tego moduł online. Nie mam z tym problemu. Do czasu jak dostaje świetna produkcję singiel.

FromSky
Gramowicz
24/03/2022 13:53

A jak przyjdzie co do czego to GTA 6 okaże się grą mmo usługą z singlowym trybem fabularnym, nie po to GTA Online z piątki kosi taką kasę żeby 2K (korporacja giełdowa) miało robić coś innego