GTA 6 z licznymi ulepszeniami w fizyce oraz systemie symulacji świata. Wyciek

Wincenty Wawrzyniak
2023/10/24 20:30
0
0

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat wyczekiwanej gry Grand Theft Auto VI.

Ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą kolejne informacje na temat wyczekiwanej gry Grand Theft Auto VI od studia Rockstar Games. Niestety, jedna z nich okazała się fałszywa, druga zaś, jeśli jest prawdziwa, to uraduje naprawdę sporo graczy. To jednak nie koniec, ponieważ w międzyczasie na internetowym horyzoncie pojawiła się lista interesujących zmian w fizyce oraz symulacji świata w grze, które sugerują, że szósta część legendarnego już cyklu powinna spełnić większość oczekiwań społeczności. Zacznijmy jednak od początku, ponieważ jest tego całkiem sporo.

GTA 6 z licznymi ulepszeniami w fizyce oraz systemie symulacji świata. Wyciek

Grand Theft Auto VI – kolejne informacje w sieci

Jak podaje serwis Game Ranx (powołując się na fanowski portal Rockstar Mag, który w ostatnich latach dowodził swojej wiarygodności), nadchodząca odsłona cyklu Grand Theft Auto skorzysta z innowacyjnych systemów, które deweloperzy są w stanie wprowadzić do produkcji dzięki zmodyfikowanemu silnikowi RAGE – ten został bowiem ulepszony na potrzeby gry do 9. wersji.

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych ulepszeń, warto zaznaczyć, że zdaniem redaktorów Rockstar Mag postęp technologiczny między nadchodzącym GTA VI a Red Dead Redemption 2 ma być jeszcze większy niż ten między premierami GTA V i Red Dead Redemption 2. Dzięki silnikowi RAGE 9 produkcja ma zaoferować innowacyjne rozwiązania przede wszystkim w kwestiach:

  • fizyki (m.in. woda symulowana w czasie rzeczywistym, lepsze deformacje pojazdów itp.),
  • zarządzania czasem (które będzie bardziej realistyczne),
  • jakości renderowania (tekstury, oświetlenie, wolumetryczne chmury itp.),
  • sztucznej inteligencji (interakcje z postaciami niezależnymi, reakcje policji itp.).

Grand Theft Auto 6 – fizyka wody

Tym konkretnym elementem – wodą w GTA VI – zajmuje się dedykowany pododdział studia Rockstar San Diego. Zespół składający się z ponad 20 inżynierów nazywa się RAGE Technology Group i miał on po miesiącach eksperymentów oraz obliczeń zaimplementować ponoć do gry fizyczny system symulacji zachowania wody w czasie rzeczywistym. Wideo, które zdaniem redaktorów Rockstar Mag najlepiej oddaje to, co zobaczymy w GTA VI patrząc na wodę, znajdziecie pod tym adresem. Choć jest to definitywnie wybieganie w przyszłość, dziennikarze spekulują, czy może to oznaczać, że ocean odegra ważną rolę w grze, a gracze otrzymają do dyspozycji m.in. umiejętność surfingu.

Grand Theft Auto 6 – fizyka pojazdów

Kolejną bardzo ważną (jeśli nie jedną z najważniejszych) kwestią w grze typu GTA VI jest fizyka pojazdów. Według wycieku deweloperzy mieli przebudować ten system w celu osiągnięcia większego realizmu. W tym celu m.in. zwielokrotniono liczbę wielokątów odkształceń powstających w wyniku zderzeń, aby te lepiej oddawały rzeczywistość. Modyfikacje pojazdów mają wpływać nie tylko na ich wygląd, ale również na komfort i szerzej pojęte doświadczenie; dla przykładu, zamontowanie spojlera ma nam przydać się podczas prowadzenia auta w czasie burz.

Grand Theft Auto 6 – system oświetlenia

Grand Theft Auto VI ma być pierwszym tytułem z serii, który zaoferuje fizycznie symulowane światło. Jest to możliwe dzięki tzw. Physics-Based Rendering, czyli zestawowi technologii nadających różnym materiałom fizyczne właściwości optyczne. Warto zaznaczyć, że PBR użyto w Red Dead Redemption 2. Rozwiązanie to umożliwia to bardziej realistyczne renderowanie tekstur w odniesieniu do światła, zapewniając bardziej wciągające wrażenia zarówno w dzień, jak i w nocy.

Grand Theft Auto 6 – system pogody

W grze pojawi się realistyczny system pogodowy, który wpłynie zarówno na środowisko, jak i na samą rozgrywkę. Cytując: podmuchy wiatru będą taranować roślinność i tworzyć fale, które zakłócą spokój plaży, deszcz i wiatr będą miały wpływ na prowadzenie samochodu podczas szybkiej jazdy, a wschody i zachody słońca będą bardziej realistyczne niż kiedykolwiek, zaś noce bardziej niepokojące.

GramTV przedstawia:

I choć to wszystko brzmi naprawdę świetnie, pamiętajcie, że są to wyłącznie niepotwierdzone nigdzie informacje, które mogą, aczkolwiek nie muszą okazać się prawdą.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!