Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

GTA V wciąż niepokonane – Take-Two ujawnia świetne wyniki sprzedaży gry

Maria Wawrzyniak
2022/11/09 08:00

Korporacja ujawniła swoje wyniki finansowe – po raz kolejny sprzedaż gry Grand Theft Auto V prezentuje się wyśmienicie.

Przedstawiciele korporacji Take-Two opublikowali raport finansowy za drugi kwartał 2023 roku fiskalnego, czyli za okres od lipca do września bieżącego roku (podajemy za serwisem GameSpot). Jak nietrudno się domyślić, w zestawieniu wciąż króluje nieśmiertelna gra Grand Theft Auto V. Oprócz tego jednak studio Rockstar Games może świętować sukces serii Red Dead Redemption. Poniżej najważniejsze informacje.

GTA V wciąż niepokonane – Take-Two ujawnia świetne wyniki sprzedaży gry

Znakomite wyniki Grand Theft Auto V

Jeszcze w maju bieżącego roku poinformowano o 165 milionach sprzedanych egzemplarzy GTA V. W najnowszym raporcie Take-Two ujawniło natomiast, że dotychczas produkcja rozeszła się w 170 milionach kopii, co oznacza, iż od ostatniego okresu rozliczeniowego tytuł doczekał się 5 milionów nowych graczy – po ponad dziewięciu latach od premiery na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Cała seria Grand Theft Auto może natomiast pochwalić się sprzedażą wynoszącą ponad 385 milionów egzemplarzy.

Jeżeli chodzi natomiast o serię Red Dead Redemption, ta również ma się dobrze – cykl w sumie sprzedał się w liczbie 70 milionów egzemplarzy, z czego 46 milionów to kopie gry Red Dead Redemption 2. W tym przypadku odnotowano wzrost o 2 miliony względem poprzedniego kwartału. Oprócz tego Take-Two swój sukces może zawdzięczać NBA 2K22, NBA 2K23 oraz tytułom mobilnym, takim jak Empires & Puzzles, Words With Friends czy Toon Blast. Wyniki nie są jednak tak dobre, jak wydawca przewidywał jeszcze w sierpniu – tuż po przejęciu Zyngi. Zdaniem korporacji powodem tego jest kryzys ekonomiczny, który panuje na świecie i powoduje, iż gracze wydają mniej pieniędzy na tytuły mobilne. Pomimo naprawdę sporego wzrostu przychodów (62%) firma odnotowuje również duże straty (257 milionów dolarów).

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
FromSky
Gramowicz
09/11/2022 10:54
wielkanoc napisał:

Kiedy będzie GTA VI? Kiedy GTA V przestanie się sprzedawać...

Czyli nigdy, ewentualnie za 10 lat

wielkanoc
Gramowicz
09/11/2022 10:14

Kiedy będzie GTA VI? Kiedy GTA V przestanie się sprzedawać...