Dostaliśmy paczkę od ACTINA i Instytutu Pamięci Narodowej!

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/20 18:30
0
0

Nietypowa przesyłka, która z zewnątrz wygląda jak wielka skrzynia po nabojach, tak naprawdę jest komputerem!

Na naszym kanale YouTube pojawił się filmik, w którym prezentujemy tajemniczą przesyłkę od firmy ACTINA i Instytutu Pamięci Narodowej. Choć z zewnątrz wygląda jak typowa (aczkolwiek całkiem spora) skrzynia po nabojach, tak w środku kryje się specjalny zestaw do obsługi wirtualnej rzeczywistości przygotowany przez wspomnianą już ACTINĘ oraz IPN.

Dostaliśmy paczkę od ACTINA i Instytutu Pamięci Narodowej!

Gram.pl – tajemnicza paczka od ACTINA i IPN

Na takim sprzęcie można zagrać chociażby w Lotników, czyli nowego projektu gamingowego Biura Nowych Technologii IPN, o którym pisaliśmy szerzej w osobnej wiadomości. Twórcy zdecydowali się przygotować dwa warianty tytułu – pierwszy został stworzony z myślą o komputerach osobistych z systemem Windows, drugi zaś będzie skierowany do użytkowników gogli wirtualnej rzeczywistości.

A skoro już mowa o Instytucie Pamięci Narodowej, warto też wspomnieć o Grze szyfrów, czyli innym projekcie, który pozwoli graczom zapoznać się z przebiegiem wojny polsko-bolszewickiej, a także poznać „wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Fundamentalną misją IPN jest pielęgnowanie pamięci o wieku XX, o polskich ofiarach i bohaterach, ale też o dwóch zbrodniczych systemach totalitarnych. Z takich potrzeb powstało Biuro Nowych Technologii, żeby ustawową misję realizować w zupełnie nowej odsłonie, aby przygotowywać gry i rozwiązania technologiczne, które będą komunikatywne z młodym pokoleniem.

GramTV przedstawia:

Przypominamy również o zasubskrybowaniu naszego kanału, zostawieniu łapki w górę (dzięki temu wiemy, że podobają Wam się nasze materiały na YouTubie!) oraz regularnym zaglądaniu do zakładki GRAMTV na naszej stronie, aby być na bieżąco z materiałami. Do zobaczenia w następnym filmie!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!