Gothic Remake na screenie z rozgrywki. Pierwsze spojrzenie na Stary Obóz

Radosław Krajewski
2023/03/20 18:10

Twórcy zrobili niespodziankę fanom czekającym na odświeżoną wersję pierwszego Gothica.

Po krytyce grywalnego dema Gothic Remake studio Alkimia Interactive rozpoczęło pracę nad grą praktycznie od podstaw. Nowa wersja powstaje na silniku Unreal Engine 5 i do tej pory deweloperzy nie chwalili się efektem swoich prac, poza publikacją najróżniejszych grafik koncepcyjnych prezentujących kolejne potwory. Nieoczekiwanie w artykule serwisu DerStandard autorstwa Georga Pichlera pojawił się screen pochodzący z gry. Redaktor miał okazję bliżej przyjrzeć się remake’owi pierwszego Gothica i podzielił się zdjęciem ekranu, na którym uruchomiona była gra.

Gothic Remake na screenie z rozgrywki. Pierwsze spojrzenie na Stary Obóz

Gothic Remake na pierwszym zdjęciu z gry

Pichler odwiedził barcelońską siedzibę Alkimia Interactive, w której miał okazję porozmawiać z Reinhardem Pollicem, producentem wykonawczym Gothic Remake. Choć artykuł powiela informacje, które były już wcześniej dostępne w sieci, to na łamach DerStandard opublikowane ekskluzywne pierwsze spojrzenie na nową wersję gry.

Na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć fragment Starego Obozu, w którym nie zabraknie charakterystycznego drewnianego ogrodzenia, chatek dla mieszkańców, kamiennego muru, czy lamp. Możemy zobaczyć także model postaci, którym zdecydowanie nie jest doskonale znanym Bezimiennym. Twórcy zapewne jeszcze pracują nad modelem głównego bohatera i do testowania gry wykorzystują model innej postaci. Choć zdjęcie jest słabej jakości, to pozwala zobaczyć, jak będzie prezentowała się grafika w ukończonej grze, w tym roślinność, jakość tekstur, czy też oświetlenie.

GramTV przedstawia:

Warto również przypomnieć, że z okazji 22-lecia premiery pierwszej części Gothica, THQ Nordic podzieliło się na swoim serwerze Discord screenem z klasycznego Gothica, w którym uwagę przykuwa konsolowy interfejs. Twórcy wciąż nie ujawnili, czy zrzut ekranu powiązany jest z zapowiedzią premiery gry na konsolach, czy ma to jakiś inny związek z serią, o której dowiemy się niebawem.

Na koniec przypomnijmy, że Gothic Remake zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Gothic Remake na pierwszym zdjęciu z gry, Gothic Remake na screenie z rozgrywki. Pierwsze spojrzenie na Stary Obóz
DerStandard
Komentarze
2
beetleman1234
Gramowicz
21/03/2023 09:27

A co ci kopacze bez kulfoniastych butów i w takich w miarę ładnych ciuchach - Gothic to musi być brud i smród!

Dawid K
Gramowicz
20/03/2023 22:34

No powiem ,że nie jest źle wręcz zajebiści** mi się podoba będzie to najpiękniejszy Gothic w jakiego będę grał tylko trochę się boję o mechanikę ..ale to jest Gothic przełknie się najwyżej fabuła w samym G1 była super a jak tu mają jeszcze ją trochę powiększyć to się o nic nie boję nic tylko czekać a te czekanie jest najgorsze ogulnie życzę im samych sukcesów po premierze