God of War: Ragnarok będzie zwieńczeniem nordyckich przygód Kratosa

Mikołaj Ciesielski
2021/09/11 12:00
2
0

Deweloperzy zapewniają, że gracze zobaczą w grze tytułowy Ragnarok.

God of War: Ragnarok będzie zwieńczeniem nordyckich przygód Kratosa

Jedną z największych atrakcji czwartkowego PlayStation Showcase 2021 była prezentacja pełnoprawnego zwiastuna gry God of War: Ragnarok. Tuż po pokazie na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis, w którym ujawniono kilka szczegółów na temat walki oraz fabuły. Ponadto deweloperzy ze studia Sony Santa Monica udostępnili wywiad w formie wideo, w którym poinformowali, że God of War: Ragnarok będzie zwieńczeniem nordyckich przygód Kratosa. Nie doczekamy się więc kolejnej odsłony przygód Boga Wojny osadzonych na Północy.

Reżyser gry, Eric Williams, który zastąpił na tym stanowisku Cory’ego Barloga, zapewnił również graczy, że tytułowy Ragnarok pojawi się w grze. Jak sam przyznaje, nie można zatytułować gry w ten sposób, a następnie nie pokazać tego graczom. Twórcy zamierzają zakończyć „nordycką sagę” wspomnianym wydarzeniem, które według skandynawskiej mitologii, oznacza koniec świata.

Nie otrzymamy więc trylogii, jak zakładało wielu graczy. Fakt ten może jednak pozytywnie wpłynąć na samą produkcję, ponieważ deweloperzy z pewnością dołożą wszelkich starań, aby dostarczyć na rynek epicką opowieść, która spełni oczekiwania fanów i zapadnie im na długo w pamięci. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne szczegóły i materiały.

Na koniec przypomnijmy, że God of War: Ragnarok zmierza na konsolę PlayStation 4 i PlayStation 5. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery gry. Na ten moment wiadomo jedynie, że nowa odsłona przygód Kratosa i Atreusa ma zadebiutować na wymienionych konsolach w 2022 roku.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
MisioKGB
Gramowicz
11/09/2021 15:02

Gram w GoW, ale tak jakoś podświadomie tęsknie za Grecją, nie wiem jakoś te nordyckie klimaty aż tak mnie nie jarają (choć Valhalla jest mega spoko, a i serial Wikingowie też) i wolałbym powrotu do starożytnej hellady czy coś ; P

koNraDM4
Gramowicz
11/09/2021 12:27

Być może wciąż za mało informacji ale gdzież to się podział Odyn? Głównie mowa była o Freyi oraz Thorze jako antagonistach, pewnie jeszcze pomniejsi bogowie się trafią ale dziwi mnie, że się nie pojawiła nawet wzmianka o królu Asów.