God of War: Ragnarok – szczegóły na temat walki i fabuły. Są też nowe screeny

Mikołaj Ciesielski
2021/09/10 11:20
0
0

Głównymi antagonistami Kratosa i Atreusa będą tym razem Freya oraz Thor.

God of War: Ragnarok – szczegóły na temat walki i fabuły. Są też nowe screeny

Na wczorajszym pokazie PlayStation Showcase doczekaliśmy się prezentacji pełnoprawnego zwiastuna God of War: Ragnarok. W materiale nie zabrakło również fragmentów rozgrywki. Niestety Sony oraz deweloperzy ze studia Santa Monica nie ujawnili dokładnej daty premiery wspomnianej produkcji. Tuż po pokazie twórcy podzielili się jednak szczegółami na temat nadchodzącej odsłony przygód Kratosa i Atreusa, a na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis, dzięki któremu poznaliśmy kilka informacji na temat fabuły oraz walki. Opublikowano też nowe screeny, które znajdziecie w galerii załączonej do tej wiadomości.

Deweloperzy poinformowali, że akcja God of War: Ragnarok rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w odsłonie z 2018 roku. Do krainy, w której znajdują się Kratos i Atreus, nadeszła Wielka Zima (Fimbulvinter, która według wierzeń nordyckich poprzedza tytułowy Ragnarok), przez co przetrwanie na dzikiej Północy stało się jeszcze trudniejsze.

Twórcy ponownie chcą skupić się na przedstawieniu relacji Kratosa i Atreusa, ale tym razem historia będzie obracać się wokół ciekawości syna Boga Wojny, który ponad wszystko pragnie zrozumieć, kim tak naprawdę jest i odkryć, jaką rolę musi odegrać tajemniczy Loki w nadchodzącym konflikcie. Kratos natomiast chce oszczędzić synowi krwawych lekcji, których doświadczył podczas swoich konfrontacji z bogami i zapewnić Atreusowi bezpieczeństwo. Starcie z Baldurem tylko utwierdziło bohatera w przekonaniu, że mieszanie się w sprawy Asów przyniesie wyłącznie tragedię.

Głównymi antagonistami Kratosa i Atreusa będą tym razem Freya oraz Thor. Wydarzenia przedstawione pod koniec gry God of War z 2018 roku sprawiły, że niegdyś przyjaźnie nastawiona Freya, poprzysięgła Kratosowi zemstę i nie spocznie, dopóki nie spełni swojej obietnicy, a Bóg Wojny będzie musiał nieustannie mieć się na baczności.

Chcieliśmy przypomnieć graczom, że Freya jest nie tylko przerażająco potężną posiadaczką magii Vanirów, ale także sama w sobie stanowi budzącą grozę wojowniczkę. Rozwścieczona uniknięciem przez Kratosa sprawiedliwości z jej ręki, zwróci przeciwko zabójcy swojego syna każdą posiadaną broń – czytamy we wpisie na blogu PlayStation.

Thor, który cierpi z powodu utraty swoich synów i przyrodniego, również skieruje swój gniew przeciwko Kratosowi i Atreusowi. Deweloperzy nie chcą w tym momencie zdradzać zbyt wiele informacji na temat boga burzy i piorunów, ale podkreślają, że będzie to niesamowicie silny przeciwnik, którego nie wolno lekceważyć.

GramTV przedstawia:

System walki będzie bazował na rozwiązaniach znanych z poprzedniej części serii. Twórcy podkreślają jednak, że nie zapomnieli o nowych zdolnościach i atak runicznych Atreusa. W God of War: Ragnarok pojawią się też legendarne bronie Kratosa. Deweloperzy zapowiadają też, że w grze pojawi się bardziej zróżnicowany lista oponentów, a każda potyczka będzie „niezapomniana”. Nie zabraknie też „zapierających dech w piersiach starć z bossami”.

Jako zespół ciężko pracowaliśmy, aby wyciągnąć wnioski z God of War (2018) i ulepszyć walkę w taki sposób, by sprawiała wrażenie świeżej, ale znajomej. Jednym z naszych głównych celów w przypadku God of War Ragnorok było zwiększenie możliwości wyborów gracza w walce. Niezależnie od tego, czy chodzi o kombinacje mocnych uderzeń, opanowywanie żywiołów, czy sprytną taktykę defensywną – znajdziesz mnóstwo okazji, by walczyć u boku naszego duetu w sposób wyjątkowo ekspresyjny – informują twórcy we wpisie na blogu PlayStation.

Na koniec przypomnijmy, że God of War: Ragnarok zmierza na konsolę PlayStation 4 i PlayStation 5. Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, nadal nie znamy dokładnej daty premiery gry. Na ten moment wiadomo jedynie, że nowa odsłona przygód Kratosa i Atreusa ma zadebiutować na wymienionych konsolach w 2022 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!