GhostWire: Tokyo – mamy obszerny gameplay z nowej gry twórców The Evil Within

Mikołaj Ciesielski
2022/02/04 08:30
3
1

Studio Tango Gameworks podzieliło się również kilkoma szczegółami na temat swojej produkcji.

GhostWire: Tokyo – mamy obszerny gameplay z nowej gry twórców The Evil Within

Zgodnie z zapowiedzią wczoraj o 23:00 czasu polskiego rozpoczęła się prezentacja gry GhostWire: Tokyo. W trakcie transmisji deweloperzy ze studia Tango Gameworks pokazali obszerny gameplay ze swojej produkcji. Opublikowany materiał pozwala zapoznać się z podstawowymi mechanikami i przekonać się, na czym dokładnie będzie polegać rozgrywka w nowym dziele twórców The Evil Within. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

Poznaliśmy także kilka szczegółów na temat produkcji. W trakcie zabawy wcielimy się w młodego mężczyznę imieniem Akito, który jest jednym z ostatnich ocalałych ludzi w Tokio. Miasto zostało opanowane przez nadprzyrodzone istoty – upiorne postacie, żywe miejskie legendy i inne stwory, a za całym zamieszaniem najprawdopodobniej stoi tajemniczy, zamaskowany człowiek znany jako Hannya.

Aby pozostać przy życiu, Akito musi połączyć swoje siły z widmowym sprzymierzeńcem – gburowatym detektywem posługującym się pseudonimem KK. Dzięki tej współpracy protagonista zyska dostęp do eterycznego tkania – potężnej metody władania żywiołami, która pozwoli w efektowny sposób pozbyć się upiorów. Podczas rozgrywki gracze będą mogli również korzystać z łuku oraz rażących prądem talizmanów. Nie zabraknie też możliwości eliminowania oponentów z ukrycia.

Bohater otrzyma też zdolność szybowania w powietrzu, która pozwoli dostać mu się na dachy metropolii. Ponad ulicami Tokio odkryjemy różne tajemnice, nowych przeciwników, dziwne zjawiska, a także spotkamy przyjazne yokai, które będą oferować Akito swoją pomoc, o ile ten zdecyduje się najpierw spełnić ich prośbę. Twórcy podkreślają również, że w trakcie rozgrywki protagonista będzie doskonalił posiadane umiejętności i z czasem stawał się coraz silniejszy, by ostatecznie zostać „biegłym łowcą widm.

Na koniec przypomnijmy, że GhostWire: Tokyo zadebiutuje na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 już 25 marca. Rok po premierze tytuł będzie mógł pojawić się również na konsolach Xbox. Warto pamiętać, że studio Tango Gameworks jest częścią grupy ZeniMax Media, która została przejęta przez Microsoft. Oznacza to, że GhostWire: Tokyo z czasem pojawi się w usłudze Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/02/2022 14:37

Z VR efekt może być spektakularny. Szkoda że przerywniki z wyraźnym wymuszeniem niskich fps'ów.

vetomir
Czarnoksiężnik
04/02/2022 09:15

Aż prosi się o VR

wolff01
Gramowicz
04/02/2022 08:49

Muszę przyznać że ciekawie się to zapowiada.

Sandbox (?) w Tokio to już ciekawy temat, a do tego FPP (co rzadko się zdarza jeśli chodzi o japońskie gry). No i fajnie wyglądają te mechaniki "egzorcysty". Zwlaczanie yokai to zawsze klawy pomysł na grę bo Japonia ma bardzo ciekawą mitologię i wiele miejskich legend/potworów.

Jeżeli aktywności poboczne będą wystarczająco ciekawe a gra nie będzie wtórna to może to być jeden z mocniejszych tytułów roku.