GeForce Experience znika z komputerów. Nvidia wprowadza nową jednolitą aplikację do zarządzania urządzeniami

Krzysztof Żołyński
2024/02/23 20:00
1
0

Nvidia zamierza skonsolidować pakiety oprogramowania dla graczy i twórców za pomocą nowej aplikacji Nvidia, która ma działać jako centrum oprogramowania.

Firma zapowiedziała, że rezygnuje z GeForce Experience, gdyż nowa aplikacja zaoferuje te same funkcjonalności, ale dzięki bardziej przejrzystemu interfejsowi stanie się bardziej przyjazna użytkownikom. Co ciekawe znajduje się ona obecnie w fazie beta i można ją wypróbować jeszcze przed premierą. Wielu z Was z pewnością ucieszy fakt, że tym razem zrezygnowano z konieczności tworzenia konta i logowania się do niego, co dla wielu było irytujące w przypadku poprzedniego oprogramowania.

GeForce Experience znika z komputerów. Nvidia wprowadza nową jednolitą aplikację do zarządzania urządzeniami

Powiedzmy sobie szczerze, nowa aplikacja niczego nie urywa, a jej celem jest raczej zaprowadzenie porządku niż fajerwerki. Dzięki nowej aplikacji gracze otrzymają hub, skupiający w sobie dostęp do większości funkcji, z których korzystają gracze Nvidii. Zaoferuje również zmodyfikowaną i rozbudowaną nakładkę ekranową, wyświetlającą rozmaite informacje o wydajności systemu.

Nadchodzi nowa aplikacja Nvidii, która zastąpi GeForce Experience

Ekran główny aplikacji jest dość prosty i przypomina GeForce Experience, ale umożliwia łatwiejszą nawigację pomiędzy listą zainstalowanych gier, a ustawieniami zaleceniami przez Nvidiię. Dodatkowo w łatwy sposób zaktualizujemy sterownik, dotrzemy do ustawień ShadowPlay i nakładki ekranowej. I o dziwo znajduje się tam łącze do Panelu sterowania Nvidii, który, o dziwo, nadal istnieje, ale jego dni są zdecydowanie policzone, gdyż także jego funkcję przejmie nowa aplikacja.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Yosar
Gramowicz
23/02/2024 22:44

Czyli nadal 5 lat za AMD.