Front Mission – remake taktycznego RPG będzie na PC

Mikołaj Ciesielski
2023/06/01 14:15
0
0

Odświeżona wersją taktycznego RPG-a z 1995 roku trafi również na konsole PlayStation i Xbox.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Front Mission 2: Remake nie zadebiutuje na Nintendo Switch w planowanym terminie. Dzisiaj natomiast Forever Entertainment podzieliło się wiadomością, która powinna ucieszyć graczy zainteresowanych odświeżoną wersją pierwszej odsłony wspomnianej serii, którzy nie posiadają hybrydowej konsoli japońskiej firmy. Okazuje się bowiem, że Front Mission 1st: Remake już w tym miesiącu trafi do szerszego grona odbiorców.

Front Mission – remake taktycznego RPG będzie na PC

Czego można spodziewać się po remake’u Front Mission na PC?

Forever Entertainment poinformowało, że Front Mission 1st: Remake już 30 czerwca 2023 roku zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. To jednak nie koniec informacji związanych ze wspomnianym tytułem. Na platformie Steam dostępna jest bowiem wersja demonstracyjną wspomnianej produkcji. Posiadacze komputerów osobistych już teraz mogą więc przetestować odświeżoną wersją taktycznego RPG-a z 1995 roku.

Zgodnie z zapowiedziami, Front Mission 1st: Remake pozwoli rozegrać graczom dwie kampanie – O.C.U. i U.C.S. Ponadto użytkownicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na kilku różnych poziomach trudności, a także w trybie klasycznym i nowoczesnym. Deweloperzy ze studia Forever Entertainment zadbali również o nową taktyczną mapę, a podczas rozgrywki będzie można słuchać zarówno odświeżonej, jak i oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Nie zabraknie również możliwości dostosowywania Wanzerów i Pilotów.

W roku 2090 światowe konflikty to głównie walki gigantycznych machin wojennych zwanych Wanzerami. Wyspa Huffmana, jedyne miejsce, gdzie Oceania Cooperative Union (O.C.U.) i Unified Continental States (U.C.S.) dzielą granicę lądową, jest punktem zapalnym konfliktu. Pluton zwiadowczy O.C.U. pod dowództwem kapitana Royda Clive'a, otrzymuje misję zbadania fabryki amunicji U.C.S. Wpadają jednak w zasadzkę, co wywołuje serię wydarzeń, które pogrążają całą wyspę Huffmana w wojnie – informuje opis gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że Front Mission 1st: Remake zadebiutowało pod koniec listopada 2022 roku wyłącznie na Nintendo Switch. Na szczęście już niedługo odświeżona wersja taktycznego RPG-a z 1995 roku trafi w ręce kolejnych graczy. Tymczasem rzućcie okiem na zwiastun zapowiadający wydanie na PC oraz konsole PlayStation i Xbox.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!