Free Guy 2 już powstaje. Disney zapowiada powstanie nowej serii

Radosław Krajewski
2022/03/04 10:55

Prezes 20th Century Studios, które należy do Disneya, oficjalnie ogłosił, że powstają kolejne produkcje z serii Free Guy.

Free Guy z Ryanem Reynoldsem niespodziewanie podbił serca widzów. Film był jedną z pierwszych produkcji, która w ubiegłym roku zadebiutowała wyłącznie w kinach. Na całym świecie Free Guy zarobił ponad 331 milionów dolarów, co pozwoliło całkowicie pokryć koszty budżetowe. Z wyników filmu zadowoleni byli decydenci Disneya i 20th Century Studios. Błyskawicznie zamówiono drugą część, nad którą prace już się rozpoczęły. Prezes 20th Century Studios, Steve Asbell, w rozmowie z The Hollywood Reporter zdradził plany wytwórni na następne 10 lat. Wśród nich znajduje się rozwój marki Free Guy.Free Guy 2 już powstaje. Disney zapowiada powstanie nowej seriiAsbell przyznał, że scenariusz do drugiej części już powstaje i wstępna wersja ma trafić na jego biurko już za kilka dni. Zna jednak szczegóły opracowywanej historii, którą określił jako „fantastyczną”. Zapowiedział również, że Free Guy z pewnością nie zakończy się na drugiej części i seria będzie kontynuowana również w kolejnych produkcjach. Szef studia nie zdradził żadnych szczegółów, ale niewykluczone, że otrzymamy trylogię o historii głównego bohatera, jak również filmowe i serialowe spin-offy.

Przypomnijmy, że akcja Free Guy rozgrywa się w wirtualnym świecie gry wideo. Bohaterem jest urzędnik bankowy, który odkrywa, że nie jest prawdziwym człowiekiem, a jedynie zlepkiem poligonów drugoplanowej postaci w fikcyjnym świecie. Postanawia zmienić reguły i zostać bohaterem na własnych zasadach. Czeka na niego szereg wyzwań, bo w Free City gracze mogą dopuszczać się niemal każdego rodzaju przestępstw. Na domiar złego grę czeka wyłączenie, więc świeżo upieczony główny bohater musi zrobić wszystko, aby uratować swój świat, zanim będzie za późno.

GramTV przedstawia:

Reżyserem pierwszej części jest Shawn Levy, znany z dwóch części Nocy w muzeum, Różowej Pantery i Gigantów ze stali. Według wcześniejszych informacji Levy stanie za kamerą również kontynuacji. Free Guy zadebiutował 11 sierpnia 2021 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!