Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

FIFA+ to nowa platforma streamingowa. Mecze na żywo bez żadnych opłat

Radosław Krajewski
2022/04/12 14:50

FIFA uruchomiła własną platformę, w której znajdzie się nie tylko oferta meczowa, ale również oryginalne programy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej wkracza do świata streamingu. FIFA ogłosiła własną platformę nazwaną FIFA+, która właśnie została uruchomiona. Serwis jest całkowicie darmowy i będzie finansowany z reklam. W ofercie użytkownicy serwisu na stronie internetowej lub poprzez aplikację zyskają dostęp do meczów piłki nożnej na żywo z krajowych lig z całego świata, a także archiwalnych materiałów, oryginalnych treści, takich jak filmy dokumentalne, oraz na bieżąco aktualizowane centrum meczowe z wynikami i statystykami. Platforma nie zapewni jednak meczów na żywo z tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze.

FIFA+ to nowa platforma streamingowa. Mecze na żywo bez żadnych opłat

Według prezydenta FIFA, Gianniego Infantino, serwis „stanowi podstawę głównej misji FIFA polegającej na ekspansji rozwoju piłki nożnej na całym świecie” i „przyśpieszy demokratyzację” tej dyscypliny sportu.

FIFA+ na start oferuje tylko pięć wersji językowych – angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i portugalski – z planami dodania kolejnych w następnych miesiącach. Nie wiadomo jednak, czy organizacja planuje dodać wsparcie również dla polskiego języka i kiedy to nastąpi. Fani piłki nożnej już teraz otrzymali dostęp do około 3000 skrótów, a nawet całych meczów z archiwum FIFA.

GramTV przedstawia:

Nie zabraknie również meczów na żywo, które według zapowiedzi będą istotną częścią oferty platformy. FIFA twierdzi, że każdego roku transmitowanych będzie aż 40 000 meczów, w tym ze 100 stowarzyszeń członkowskich i 11 000 meczów kobiet. Ze względu na istniejące umowy dotyczące praw do transmisji telewizyjnych i streamingu, będą one ograniczone głównie do terytorium z mniej znanymi i niedostatecznie obsługiwanymi ligami międzynarodowymi z takich krajów, jak Angola, Dania, Meksyk i Polska. W naszym kraju istnieją szeroko zakrojone prawa medialne, ale FIFA zdołała wykorzystać dostępne prawa cyfrowe. Tym samym mecze PKO BP Ekstraklasa będą dostępne na platformie.

Kolejną ważną częścią serwisu będą oryginalne programy, wraz z całą biblioteką filmów dokumentalnych oraz długimi i krótkimi formami fabularnymi. W tym momencie platforma oferuje dokument o byłej legendzie Brazylii i FC Barcelony, Ronaldinho, a także o najbardziej utytułowanym graczu w historii, czyli Danim Alvesie. Nie brakuje również serii o zdobywcach Złotego Buta Pucharu Świata, kapitanach różnych reprezentacji i dokumencie o futbolu w Chorwacji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!